Twitter’da son 12 ayda Kpop ile 6 milyar tweet atıldı, Türkiye Kpop’un en çok konuşulduğu 12. ülke oldu!

Kpop BTS twitleri.
Kpop BTS twitleri.

Dünya çapında son 12 ayda Kpop ile ilgili 6,1 milyar Tweet atıldı Twitter, #KpopTwitter Dünya Haritası ile, dünya çapında 20 pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçılarını, en çok bahsedilen şarkıları ve en hızlı yükselen sanatçıları açıkladı. BTS, her pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçısı oldu. Twitter Kpop BTS, BTS twitter, Kpop ile ilgili 6 milyar Tweet atıldı, K-pop sanatçıları twitter, Kpop BTS twitleri.

Instagram Hesabım

Geçtiğimiz 10 yılda Twitter ve K-pop, neredeyse birlikte büyüdü ve #KpopTwitter bugün Twitter’daki en büyük küresel sohbet konularından biri haline geldi. COVID salgınına rağmen, Kpop Twitter’da hız kesmedi. Dünya çapında son 12 ayda K-pop ile ilgili 6,1 milyar Tweet atıldı. Artık Twitter’da takip edilebilen 300’den fazla K-pop Konusu (sanatçı adlarına göre) ile dünyanın her yerinden hayranlar en iyi Tweetleri anında görebiliyor ve en sevdikleri sanatçılar hakkındaki küresel sohbete kolayca katılabiliyor.

Kpop Twitter’ın 10 yıllık başarısını kutlamak için Twitter, tutkulu küresel K-pop topluluğunun sevgisini nasıl paylaştığını ve dünya genelindeki favori sanatçılarıyla nasıl bağlantı kurduğunu göstermek amacıyla 20 pazarda K-pop verilerini yayınlamak üzere K-pop Radar ile ortaklık kurdu.

Açıklanan sonuçlara göre Twitter, müzikseverlerin neler olup bittiğini görmeleri ve bunlar hakkında konuşmaları için en iyi yol olmaya devam ediyor. PSY, Big Bang, Super Junior, Wonder Girls, Girls Generation ve 2NE1 gibi efsanelerden; BTS, EXO, GOT7, BLACKPINK, NCT 127, ve MONSTA X gibi bugünün süperstarlarına; Stray Kids, ATEEZ, TOMORROW X TOGETHERTXT, IZONE, Super M ve AB6IX gibi gelecek nesil yeteneklere, bu özellikle K-pop dünyasında geçerli. K-pop hayranları Twitter’ı, sevdikleri sanatçılarla ilgili en son güncellemeleri almak; gerçek zamanlı olarak herhangi bir zaman ve herhangi bir yerde diğer hayranlarla bağlantı kurmak; ve dünyayı kasıp kavuran müzik, dans ve ‘Hallyu (Kore Dalgası)’ kültürüne olan beğenilerini ifade etmek için kullanıyor.

Her kıtada Twitter’da Kpop konuşuluyor

KpopTwitter, K-pop ile ilgili en çok konuşmanın yapıldığı en önde gelen 20 pazar, bugün dünya üzerindeki her bölgeyi kapsıyor, yani Kpop topluluğu artık tam anlamıyla küresel bir topluluk (1 Temmuz 2019’dan 30 Haziran 2020’ye kadar)

En çok BTS konuşuluyor

BTS, her pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçısı olurken (GOT7’nin liderlik tablosunda zirvede olduğu Tayland hariç), en çok bahsedilen 10 K-pop sanatçısının geri kalanı pazara göre farklılık gösterdi, bu da K-pop hayranlığının Twitter üzerinde tüm dünyadaki çeşitliliğini gösteriyor
Twitter ve K-pop Radar’ın ortak araştırmasında yayınlanan verilere göre, Twitter üzerinde en çok bahsedilen K-pop sanatçıları (toplam Tweetlere göre), en çok bahsedilen K-pop şarkıları (toplam Tweetlere göre) ve en hızlı yükselen Kpop sanatçıları da belirlendi.

realme 6i kampanyası açıklandı! Pil ömrü ve kamera özellikleri ile dikkat çeken realme 6i kaç paraya satılıyor?

Kpop BTS twitleri.