Elektrikli Kia EV6 Haziran ayında Türkiye’de satışa sunuluyor! Kaç para olacağını tahmin ettim!

Kia EV6 fiyat listesi.
Kia EV6 fiyat listesi.

Elektrikli Kia EV6 Haziran ayında Türkiye’de satışa sunuluyor! İşte merak edilen aracın özellikleri! Kia EV6 fiyat listesi.

Instagram Hesabımız

Kia EV6 Haziran ayında Türkiye’de satışa sunuluyor. Almanya fiyatına baktığım zaman 58 bin Euro fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu görüyorum. Türkiye’de satışa sunulmayacak olan giriş paketiyse (169 HP) 44 bin Euro başlangıç fiyatına sahip. 58 bin Euro fiyatıyla bir hesaplama yaptığım zaman 1 milyon 500 bin TL gibi bir başlangıç fiyatına sahip olacağını düşünüyorum.

Avrupa’da “2022 Yılın Otomobili” ödülünü kazanan Kia EV6 modelinin haziran ayında GT-Line 4×4 versiyonu ile Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı. Kia EV6, WLTP verilerine göre tek bir şarjla 506 kilometreye kadar sürüş menziline ulaşabiliyor. Ayrıca, Avrupa’da kullanılan gelişmiş 800V şarj teknolojisi, sürücünün sadece 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edebilmesine olanak tanıyor.

Kia EV6, İngiltere’nin prestijli ‘What Car? Ödülleri’nde hem ‘Yılın Otomobili’ hem de ‘Yılın Elektrikli SUV’u’ da seçildi. Kia EV6 böylece, Kia’nın ilk tamamen elektrikli aracı olan Kia e-Niro’nun 2019’da ‘Yılın Otomobili’ seçilmesinin ardından ikinci defa bu ödüle layık görülen araç oldu.

EV6, crossover SUV pazarına uzun menzilli, sıfır emisyonlu güç, 800V ultra hızlı şarj ve farklı bir tasarım gibi özellikler kazandırıyor. EV6, WLTP karma döngüde tek bir şarjla 528 kilometreye kadar sürüş menziline ulaşabiliyor. Ayrıca, gelişmiş 800V şarj teknolojisi, sürücünün sadece 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edebilmesine olanak tanıyor.

Bu, Kia’nın ilk tamamen batarya elektrikli aracı ve şirketin yeni Elektrikli-Küresel Modüler Platformunun (E-GMP) heyecan verici potansiyelini gözler önüne seriyor. Kia, 2026 yılına kadar altı tamamen elektrikli model daha sunmayı hedefliyor ve ürün gamını tamamen elektrikli hale getirmeyi hedefliyor.

Elektrikli E Serisi Mercedes EQE Türkiye’de! EQE’nin başlangıç fiyatı 2.379.500 TL!

GoToTechno Mayıs 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Birincisi GoToTechno Dergisi 40. sayısıyla karşınızda. Her şeyden önce Teknoloji Dergileri arasında 40. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Öncelikle Google Play ve App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Ayrıca GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Öte yandan Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Kia EV6 fiyat listesi.

Kia EV6 fiyat listesi.