Audi Ken Block’a özel yeni bir model geliştirdi! İşte Audi S1 Hoonitron!

Ken Block Audi S1.
Ken Block Audi S1.

Audi Ken Block’a özel yeni bir model geliştirdi! İşte Audi S1 Hoonitron! Ken Block Audi S1.

Instagram Hesabımız

Audi, ünlü Pikes Peak Hill Climb ya da bilinen adıyla “Race to the Clouds – Bulutlara Doğru Yarış” etkinliğinde, efsanevi Audi Sport quattro S1 modelini tekrar hatırlatıyor. Ama bu kez tamamen elektrikli haliyle: Audi S1 Hoonitron.

Amerikalı drift pilotu Ken Block için özel olarak geliştirilen quattro Hoonitron, türünün tek örneği ve tamamen elektrikli bir otomobil. Block’un bu araçla çekeceği özel video da önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlanacak.

Ford Focus Sedan kaç para oldu? Ford Türkiye son fiyat listesini açıkladı!

Audi’nin ralli otomobillerine küçük yaşlardan bu yana tutkun olduğunu söyleyen Ken Block “S1 Hoonitron, Audi’nin 1980’lerde zaten ünlü olduğu birçok şeyi bir araya getiriyor. Örneğin, otomobilin muhteşem aerodinamiği şimdi tamamen modern bir forma çevrildi. Audi tasarımcılarının geçmişten aldıkları ilhamla otomobilin teknolojisini ve görünümünü benzersiz bir şekilde bugüne aktarmaları bence harika.” şeklinde konuştu.

ABD’li yıldızın fanları, çok yakında bu projenin sonuçlarını görebilecekler. Ken Blok ve ekibi, ünlü Gymkhana serisinin S1 Hoonitron’u içeren uyarlanmış bir sonraki videosunu Elektrikhana adıyla çekecekler. Audi ile işbirliğinin kendisi için çok özel olduğunu belirten Block, “Audi ve motor sporlarına olan tutkusu beni rallilere katılmaya motive etti. Audi’nin bu modeli benim ve ekibim için geliştirmesi, bir sonraki projemizde bize katılması, benim için bir rüyanın gerçekleşmesi. Hoonitron, tarihimizde bir sonraki bölümü yazıyor ve Gymkhana hikayemizi geleceğe taşıyor.” dedi.

Yerli Otomobil Markamız Togg yeni logosunu seçti! İşte logonun anlamı!

Ken Block Audi S1.

Ken Block Audi S1.