Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Samsung, 2010’lu yılların başından beri üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonunu, Galaxy serisinin 10. yılında tanıttı. Galaxy Fold’un ABD fiyatı 1980 dolar olarak biliniyor. Türkiye’deki satış fiyatı ise heniz muamma. Piyasasanın en ilginç, sıradışı ve pahalı cihazı ülkemizde ne kadar satılacak konusu günümüzde herkesi meşgul eden sorulardan birisi. Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold Türkiye fiyatı

Yıllardan beri akıllı telefon sektörünün en büyük dönüm noktalarından birisi olarak lanse edilen katlanabilir telefonlar bu zamanlarda piyasalarda yerini aldı. Samsung gibi ana akım üreticilerinin benzer denemeler yapabilmesi için çok uzun süreler gerekiyordu. Güney Koreli firma, 20 Şubat’ta gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde Galaxy Fold’u gözler önüne serdi. Esnek bir ekran kullanmaktansa, ortadan ikiye katlanan bir gövde tasarımı yapan Samsung, cihazın fiyatı dahil nerdeyse tüm detayları paylaştı.

Açık haliyle tablet olarak kullanılan Galaxy Fold, kapalı halinde ise telefonu andırmadığı için eleştiri odağı olmaktan kaçamadı. Telefon ekranı olarak kullanılan dikey ekranın en boy oranı, günümüz standartlarına ve insan gözünün hakimiyet alanına göre baya farklı.

Samsung’un tasarım ve performansından çok en fazla eleştiri aldığı konulardan birisi de fiyatıydı.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold Türkiye fiyatı