Kaspersky Security for Mobile android ve ios için güncellendi

Kaspersky Lab, müşterilerinin mobil telefonlarda virüs koruma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Android ve iOS işletim sistemine ait mobil cihazların kontrolünü, görünürlüğünü ve güvenliğini sağlayan mobil tehdit koruma çözümü Kaspersky Security for Mobile ürününü güncelledi. Kaspersky Security for Mobile Türkiye

Akıllı telefonlar uzun zamandır işletmeler için PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar kadar büyük önem taşıyor. Türkiye’deki işletmelerin yüzde 23’ünde çalışanlar şirket bilgilerine erişim için kişisel mobil cihazlarını ve tabletlerini kullanıyor. Bununla birlikte, iş gücünde artan mobil cihaz kullanımı siber tehdit riskinde artışı da beraberinde getiriyor.

Kaspersky Lab 42 milyon saldırı oldu

Kaspersky Lab verilerine göre 2017 yılında mobil cihazlara yönelik 42 milyon saldırı girişimi tespit edildi. Günümüzde şirketler sadece mobil cihazları denetim altında tutmakla değil, bu cihazlarda işlenen ve depolanan hassas verileri çağdaş siber saldırılardan gerçek zamanlı olarak korumakla da yükümlü. Kaspersky Lab, müşterilerinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Android ve iOS işletim sistemine ait mobil cihazların kontrolünü, görünürlüğünü ve güvenliğini sağlayan mobil tehdit koruma çözümü Kaspersky Security for Mobile ürününü güncelledi.

Kaspersky Security for Mobile ürünün özellikleri arasında tehditlerin tespitine, önlemesine ve temizlenmesine dair önemli MTD fonksiyonları yer alıyor. Gelişmiş zararlı yazılım önleme sistemi, mobil cihazlardaki aktiviteyi gözlem altında tutarak bilinen veya yeni nesil karmaşık tehditlerin makine öğrenmesinden destek alan tekniklerle ve bulut tabanlı tehdit istihbaratıyla tespitini sağlıyor.

Kaspersky Lab nasıl çalışıyor?

Ağ düzeyinde güvenlik uygulama ve web trafik kontrolüyle sağlanırken, anti-phishing (oltalama saldırılarını önleme) ve anti-spam araçları siber güvenlik yöneticilerinin sadece güvenilir verilerin çalışanların mobil cihazlarına ulaşmasını güvence altına alıyor. Çözüm ayrıca koruma altındaki herhangi bir mobil cihaza müdahale edilerek kullanıcı yetkilerini genişletildiğini de algılayabiliyor.
Kaspersky Security for Mobile, bilgi teknolojileri güvenlik ekiplerinin Android ve iOS tabanlı mobil cihazlardaki güvenlik yönetimini ayarlamasına ve kontrol altında tutmasına yardımcı oluyor. Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM ve Samsung KNOX™ platformlarıyla uyumlu çalışan Kaspersky Security for Mobile, bu platformların şirket sınırları içinde kameraya erişimin kontrolü veya paylaşımlı Wi-Fi ağlarına erişimin sınırlanması gibi yeni kurallar ve kısıtlamalar koymalarına izin veriyor.

Kaspersky Security for Android, VMware AirWatch ve MobileIron gibi farklı üreticilerin EMM çözümleriyle de uyum içinde çalışıyor. Bu entegrasyon sayesinde sistem yöneticileri tek bir EMM platformu üzerinden yönetilen cihazlar üzerinde güvenlik tanımlaması yapabiliyor. Böylece organizasyonlar, mobil çalışma ortamını ve kullandıkları mobil uygulamaları yüksek koruma eşliğinde kontrol altında tutabiliyor.

[irp posts=”2391″ name=”Teknosa yönetimine eski otomotivci atandı”]

Kaspersky Security for Mobile Türkiye

[irp posts=”2376″ name=”Nasıl Türk Telekom mağduru olduk”]