Kaspersky düşük bütçeli güvenlik merkezini başlattı! İyi ama nedir bu?

Kaspersky Güvenlik Merkezi 2021
Kaspersky Güvenlik Merkezi 2021

Kaspersky düşük bütçeli güvenlik merkezini başlattı! İyi ama nedir bu? Kaspersky Güvenlik Merkezi 2021.

Instagram Hesabımız

Kaspersky, küçük işletmelerin kuruluşlarının güvenliğini hızla iyileştirmelerine yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları içeren ücretsiz bir platform sunuyor. Kaspersky Cybersecurity On a Budget, herhangi bir şirketle ilgili bir dizi kısa ama eyleme dönüştürülebilir tavsiyenin yanı sıra farklı sektörler ve iş ihtiyaçları için takip edilmesi kolay ipuçları sağlıyor. Buna veri ve iletişim koruması, çeşitli dijital platformların güvenli kullanımı, web sitesi güvenliği ve çok daha fazlası dahil.
Pandemi kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra bile küçük işletmelerin giderlerini dikkatli bir şekilde dengelemeleri gerekiyor. Yeni “How small businesses got through 2020-2021: Budget cuts, product launches, and new investment priorities” başlıklı Kaspersky raporuna göre Türkiye’deki işletmelerin %64’ünde son 12 ayda görülen finansal zorluklar büyük olasılıkla kalıcı hale gelecek. Bu nedenle iş liderlerinin neye para harcayacaklarını dikkatlice seçmeleri gerekiyor.

Windows’u hedef alan yeni zararlı yazılıma dikkat! Wslink adında yeni bir zararlı yazılım bulundu!

Daha fazla araştırma, bu seçimin genellikle siber güvenlik lehine olmadığını gösteriyor. Küçük işletmelerin yarısından fazlası (%52) siber tehditlerden korunmanın önemini fark etseler de siber güvenlik iyileştirmeleri için finansman bulmakta zorlanıyor. Kaspersky Cybersecurity On a Budget, bu tür şirketler için bu boşluğu doldurmak veya bütçelerini aşmadan siber güvenlik hazırlıklarını kontrol etmeye teşvik etmek için hazırlandı.
Platformun üç ana bölümünde ziyaretçiler, müşteri veritabanlarının, raporların ve diğer önemli verilerin nasıl korunacağını, BT’ye nasıl daha az harcama yapılacağını ve bir şirketin iç ve dış iletişiminin nasıl organize edileceğini öğreniyor.

Altyapı Büyüme Hızında Hayaller Fiber, Gerçekler ADSL!

Platformda genel tavsiyelere ek olarak belirli iş ihtiyaçları için yönergeler de mevcut. Örneğin bir şirket sağlık sektöründe faaliyet gösteriyorsa, fikri mülkiyetle çalışıyorsa veya serbest çalışanları işe alıyorsa, bu durum verileri korumak veya yetkililerin gereksinimlerini karşılamak için ekstra eylemler gerektiriyor. Bu “yapılacak işler listesi”, kullanıcının tam olarak ihtiyaç duydukları öneriyi hızlı bir şekilde almalarına yardımcı olmak için kısa bir soruyu yanıtlaması ve ardından bir ipucu alması şeklinde etkileşimli bir biçimde sağlanıyor.
Tüm tavsiyeler kısa, hızlı bir şekilde uygulanabilen, zorlu BT veya siber güvenlik becerileri gerektirmeyen talimatlardan oluşuyor. Bu bir işletme sahibinin veya firmadaki herhangi bir çalışanın sistemi kullanabileceği anlamına geliyor. Daha derine inmek isteyenler için özel Kaspersky blog sayfalarına bağlantılar da öneriliyor.

Türk Telekom’un oyun platformu Playstore’da en çok oynanan oyunlar açıklandı!

GoToTechno Ekim 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 33. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 33. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Ekim 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Kaspersky Güvenlik Merkezi 2021