Kaspersky siber güvenlik sektörüne yönelik güveni arttırmak için çalışmalara devam ediyor

Siber güvenlik sektörüne güveni artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Kaspersky, Asya Pasifik bölgesindeki ilk Şeffaflık Merkezini açacağını duyurdu. Yeni merkez Malezya’nın ulusal siber güvenlik ajansı CyberSecurity Malaysia ile birlikte kurulacak. Kaspersky Asya Pasifik Bölgesi Malezya’nın Cyberja

Zürih ve Madrid’deki benzerlerinde olduğu gibi, Malezya’daki Şeffaflık Merkezi de şirketin iş ortakları ve devlet paydaşlarının gelip Kaspersky çözümlerinin kaynak kodlarını kontrol edebileceği güvenilir bir tesis olacak. Yeni merkez, ziyaretçilerin Kaspersky Lab mühendislik ve veri işleme yöntemleri hakkında bilgi alabileceği bir bilgilendirme merkezi görevi de görecek.

Devlet yetkilileri ve Kaspersky’nin kurumsal müşterileri şirketin tehdit analizlerini, güvenli denetimlerini ve uygulama güvenliği test süreçlerini incelemek için talepte bulunabilecekler.

Bunların yanı sıra paydaşlar Kaspersky ürünlerinin tüm sürümlerini, AV veri tabanı güncellemelerini ve Kaspersky ürünlerinden bulut tabanlı Kaspersky Security Network’e (KSN) gönderilerin veriler gibi bilgilere de göz atabilecekler. Şeffaflık merkezine talep üzerine erişim verilecek. Kaspersky Şeffaflık Merkezlerinin çalışma şekli hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.

Açılacak merkez hakkında konuşan Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky şunları söyledi: “Üçüncü Şeffaflık Merkezimizin duyurusunu yapmak için Asya Pasifik bölgesinin merkezi olan Kuala Lumpur’da olmak harika. Burada müşterilerimize ve devlet paydaşlarına ürünlerimizin %100 güvenilir olduğunu ve en üst düzey siber güvenlik korumasını sunduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu duyuru ayrıca Global Şeffaflık Girişimi için planladığımız öncü faaliyetlerin sürdüğünü de kanıtlıyor.”

Kaspersky Asya Pasifik Yönetici Direktörü Stephan Neumeier, “Bölgemizdeki kullanıcılara Kaspersky siber güvenlik teknolojilerinin hizmetlerini ve özelliklerini deneme fırsatı sunmak için bu dijital merkezin kapılarını açmaktan heyecan duyuyoruz. Bölgede bir ilk olan bu tesis siber güvenlik sektörüne yeni bir yaklaşım getiriyor. Cyberjaya’da yer alacak olan merkezin kurulmasında verdiği destek için CyberSecurity Malaysia’ya teşekkür ederiz. Bu bağımsız onaylama, özel şirketler ve kamu kurumlarının birlikte çalışarak kullanıcıları siber suçlardan daha iyi koruyabileceğini gösteriyor. Bize gösterilen güven ve desteğe minnettarız.” dedi.

Kaspersky Asya Pasifik Bölgesi Malezya’nın Cyberja