Siber Saldırganlar Kasım Ayı İndirimlerini Takibe Aldı!

Kasım 2021 Kampanyaları.
Kasım 2021 Kampanyaları.

Siber Saldırganlar Kasım Ayı İndirimlerini Takibe Aldı! Kasım 2021 Kampanyaları.

Instagram Hesabımız

E-ticaret platformları aracılığıyla Kasım ayına özel olarak düzenlenen indirimler, müşterilerin olduğu kadar siber saldırganların da yakın takibinde. E-ticaretteki alışveriş trafiğini artırarak, cazip kampanyalar için adeta yarışan şirketler, bu dönemin kazananı olmayı hedeflerken olası siber saldırılar nedeniyle büyük bir mağduriyet de yaşayabilir. İnfrasis Siber Mühendislik Genel Müdürü Can Sobutay da bu tür bir mağduriyet yaşanmaması adına perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketlere uyarılarda bulundu.

Artık o da engelli raporuyla satın alınamıyor! Eylül’de iki modeli birden alınıyordu!

Çalışanların çok faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerini tercih etmesinin önemine dikkat çeken Sobutay, siber güvenlik kararlarının yalnızca BT departmanı değil, şirketin tüm liderliğini içermesi, ana sistemler ve ağlarla birlikte yedekleme sistemlerinin de korunması gerektiğini, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına yönelik koruma sistemlerinin de kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. “Siber saldırılar yalnızca verileri değil, fiziksel operasyonları da tehlikeye atıyor” açıklamasını yapan Sobutay, “İsveçli bir süpermarket zincirinin düzenli uzaktan güncellemelere dayanan yazar kasaları çalışmayı durdurduğu için 800 mağazayı kapatmak zorunda kalması bu konuya bir örnek” açıklamasında bulundu.

Monster Notebook’tan aksiyon tutkunları için Riders Republic kampanyası geldi!

GoToTechno Kasım 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 34. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 34. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Kasım 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Kasım 2021 Kampanyaları.