Yüksek Kare Hızlı ve Genişletilmiş veri destekli yeni Sony VENICE kamera!

Sony, son cihaz yazılımı güncellemesi kapsamında, Yüksek Kare Hızlı (HFR) çekim, gelişmiş uzaktan kumanda işlevleri ve genişletilmiş Cooke/i3 ile Zeiss meta veri desteği sunarak yeni nesil film kamerası sistemi VENICE’in özelliklerini yükseltecek. James Cameron Lightstorm Entertainment Sony VENICE kamera

VENICE cihaz yazılımı 3.0 sürümünün kısa süre önce kullanıma sunulmasının ve James Cameron’ın Lightstorm Entertainment şirketiyle iş birliği içinde geliştirilen ve şu anda AVATAR devam filmlerinde kullanılan Uzatma Sisteminin (CBK-3610XS) yakında yapılacak lansmanının ardından, bu son yükseltme, film yapımcılarına yaratıcılık bakımından daha da fazla özgürlük, esneklik ve tercih şansı sunacak.

Tüm Yüksek Kare Hızları, 3.0 sürümünden aktarılan X-OCN XT* de dahil olmak üzere X-OCN kaydı; 60 fps’ye varan Yüksek Kare Hızı ise XAVC 4K ve ProRes kaydı destekler.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Sinematografi Bölümü Ürün Pazarlama Müdürü Sebastian Leske konu hakkında şu açıklamayı yaptı:”Sony olarak, modern film yapımcılarının vizyonlarını tam istedikleri gibi gerçeğe dönüştürmesini sağlayan çözümler oluşturmak için müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla yakın iş birliği içinde çalışmaktan gurur duyuyoruz. Aslında Yüksek Kare Hızlı çekim, müşterilerimiz tarafından sık sık talep edilen bir özellikti. Görüşlerini dinledik ve şimdi bu özelliği tüm yeni ve mevcut VENICE kullanıcılarına sunmaktan dolayı son derece heyecanlıyız. Geçtiğimiz yıl, Cine Gear Expo’da 4.0 sürümünün 2K kalitesinde 120 fps’yi içereceğini duyurmuştuk.”

James Cameron Lightstorm Entertainment Sony VENICE kamera