Temassız Mastercard uygulaması şimdi de İzmir Enternasyonal Fuarı’nda kullanılıyor

Her yıl ortalama 1 milyon kişinin ziyaret ettiği fuar süresince 5 ayrı giriş kapısında kurulan toplam 45 ayrı validatörlerde temassız kart kullanımı mümkün olacak. Temassız banka veya kredi kartı ile giriş yapmayı tercih eden tüm ziyaretçilerin kartlarına giriş ücreti olarak 4,5 TL yansıyacak. Uygulama özellikle yabancı ve başka şehirlerden gelen ziyaretçilere büyük kolaylık sağlayacak. Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard, dünyada Londra, New York, Şikago, St. Petersburg gibi metropollerde toplu taşımada kullanılan temassız kart uygulamasını Türkiye’de, Mersin, Kocaeli, Gaziantep, Adana, Sivas, Marmaris ve Bodrum dahil Muğla, Bandırma, Kahramanmaraş ve son olarak Ankara olmak üzere 16 şehirde hayata geçirdi. İzmir Enternasyonal Fuarı Temassız Mastercard uygulaması

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, “Londra’da her gün 2 milyondan fazla kişinin kullandığı sistemi İzmirlilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm dünyadan ziyaretçi ağırlayan bu büyük organizasyona Mastercard olarak katkı sağlamak bizim için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

PayCore Genel Müdürü Turgut Güney ise, “PayCore’un akıllı şehir ödeme yazılımları konusunda uzmanlaşmış alt şirketi Karbil olarak, bu konuda Türkiye ve dünya çapında edindiğimiz engin deneyimimizi ulaşım, stadyum ve bugün hayata geçirdiğimiz fuar/organizasyon giriş uygulamaları ile günden güne daha da pekiştiriyoruz. Bu projede de Türk ve yabancı ziyaretçilerin ceplerindeki temassız kredi ve banka kartları ile saniyeler içinde sorunsuz ödeme yapabilmesi için tüm teknolojik altyapının tarafımızca sağlandığını söylemekten gurur duyuyorum.” diye belirtti.

Yetersiz Bakiye Sinyaline Son!
Dünyada Londra, New York, Şikago, St. Petersburg gibi büyük metropollerde kullanılan Temassız Mastercard uygulaması Türkiye’de 2016 yılında başlatıldı. Mersin, Kocaeli, Marmaris ve Bodrum dahil Muğla, Gaziantep, Adana, Sivas, Bandırma, Kahramanmaraş ve son olarak Ankara’da hayata geçirilen uygulama vatandaşların gün içerisinde yaşadıkları “yetersiz bakiye” sorununa son veriyor. Çünkü toplu taşıma kullananlar ceplerindeki temassız banka veya kredi kartıyla toplu taşıma araçlarını kullanabildiklerinde, kart dolumu için bozuk para taşımak, kart dolum yeri bulmak, birinden yardım istemek gibi sorunlarla uğraşmıyor, araca binerken yetersiz bakiye sinyali ile karşılaşmıyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı Temassız Mastercard uygulaması