Yılda ortalama 500 milyon dolar ihracat gerçekleştiren IstanbulLight ziyarete açılıyor

2019 yılını 2 milyar dolar ile kapatması bekleyen sektör, yılda ortalama 500 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyor. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma Fuarı ve Kongresi

Türk aydınlatma sektörünü dünya pazarları ile buluşturan 12. IstanbulLight, Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, 18-21 Eylül’de İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılıyor. IstanbulLight Fuar Müdürü Mustafa Çelen, yaklaşık 230 katılımcı firmanın yer aldığı fuarı 4 günde Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa, Balkanlar, BDT ülkeleri ve Asya’dan 6.500’ü aşkın sektör profesyonelinin ziyaret etmesinin beklendiğini açıkladı.

Kamunun enerji verimliliği hedefi doğrultusunda özellikle LED değişimi odaklı ve akıllı şehir projelerini hayata geçirmesi durumunda; pazarın yıllık ortalama yüzde 15 büyüyeceği ve bu büyüme ile iç pazarın büyüklüğünün 2023 yılında 3,89 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

“Aydınlatma’da Enerji Verimliliği” oturumu 20 Eylül’de IstanbulLight Ticaret Sahnesi’nde…
IstanbulLight, Kamu ve Aydınlatma Sektör Buluşması’na ev sahipliği yapacak. Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök koordinasyonunda sektör temsilcilerinin en üst düzeyde katılacağı “Aydınlatma’da Enerji Verimliliği” oturumu, 20 Eylül, saat 10:30’da IstanbulLight Fuarı, Ticaret Sahnesi’nde yapılacak. Buluşmada, kamunun Türk Aydınlatma Sektörü için yarattığı fırsatlar ile beklentiler ele alınacak.

12. Ulusal Aydınlatma Kongresi ve Aydınlatma Tasarımı Zirvesi’ne ev sahipliği yapılacak…
IstanbulLight Fuarı, 18-19 Eylül tarihlerinde Aydınlatma Türk Milli Komitesi tarafından “Türkiye’de Nitelikli Aydınlatma” ana temasıyla gerçekleştirilecek 12. Ulusal Aydınlatma Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Uluslararası ve ulusal konuşmacıların yer alacağı Kongre’de; ‘Aydınlatmada Eğitim ve İnsan Kaynağı’, ‘Nitelikli Aydınlatma için Tasarım’, ‘Dünya Standartlarında Tasarlanmış Üretim’ ve ‘Aydınlatmada Satış ve Tüketim Bilinci’ konuları ele alınacak.

Aydınlatma Tasarımında İlham Verici Projeler, 3. Aydınlatma Tasarım Zirvesi’nde konuşulacak
Bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek Aydınlatma Tasarımı Zirvesi ise 20-21 Eylül tarihlerinde yine IstanbulLight Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek.

Aydınlatma atıkları, otizmli çocukların eğitimine katkı için geri dönüştürülüyor
AGİD, IstanbulLight ve Tohum Otizm Vakfı sosyal sorumluluk iş birliği ile başta aydınlatma olmak üzere elektrikli ve elektronik atıklar geri dönüşüme sokulması amacı ile atık toplama alanı oluşturuldu. Katılımcı ve ziyaretçiler, atıklarını bu alana gelerek teslim edebilecek. Böylelikle hem çevre ve insan sağlığı korunacak hem de otizmli çocukların eğitimlerine katkı sağlanacak.

IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma Fuarı ve Kongresi