Akıllı aydınlatma pazarı 2023’te üç kat büyüyecek

UBM Turkey tarafından, AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi’nde, büyüyen pazar değişen sektörle buluştu. IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı önemli açıklamalara da sahne oldu.

UBM Turkey tarafından organize edilen, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 11. Uluslarararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını açtı. Sektörün içinde bulunduğu dönüşüm ve bu dönüşüme hızlı bir şekilde adapte olunması görüşleriyle açılan etkinlik, sektör içi sinerji vurgusuyla başladı.

“Aydınlatma otomasyonu, bilim kurgu filmlerinden çıkıp telefonlarımıza geldi”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren UBM Turkey IstanbulLight Marka Direktörü Mehmet Dükkancı, sektörün önemli bir değişim içinde olduğuna dikkat çekti. Aydınlatma otomasyonu uygulamalarının bilim kurgu filmlerinden çıkıp cep telefonlarımıza ve tabletlere girdiğine dikkat çeken Dükkancı sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Hem global anlamda hem de Türkiye’de teknolojinin ön planda olduğu bir dönüşüm yaşanıyor. Bu değişim içinde sektörün köklü ve büyük firmaları pazar payı kaybederken, yerlerine yeni oyuncuların dahil olduğunu görüyoruz. Bu durum hem eskilerde hem de yenilerde kendilerini daha güçlü bir şekilde ifade etme gereksinimi doğuruyor. IstanbulLight, bu gereksinimlerin karşılanmasına yardımcı oluyor.

“Akıllı aydınlatma pazarı 2023’te üç kat büyüyecek”

IstanbulLight Fuarı stratejik ortaklarından Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil ise sektörün gelişen teknolojiyle birlikte yeni alt başlıklara sahip olduğunu kaydetti. 10 yıldır hayatımızda olan LED teknolojisi ürünlerinin artık akıllı sistemlere entegre, teknolojik ürünlere dönüştüğünü belirten Onaygil sözlerine şöyle devam etti:
“LED ürünleri akıllanıyor. Akıllı aydınlatma pazarı, yapılan araştırmalara göre 2023 yılına kadar üç katlık önemli bir büyüme sergileyecek. Sektör olarak hep birlikte bu duruma uyum sağlamak, birlikte hareket etmek durumundayız. Teknolojinin getirdiği değişim ve artan rekabet üretimde dışa bağımlı hale gelmemize neden oluyor. Bu durumu yerli, kaliteli ve yüksek katma değerli ürün üreterek aşabiliriz. Ürettiğimiz ürünlerin satışı ve pazarlaması içinse düzgün regülasyonlara, standartlara ve projelere ihtiyacımız var.”

[irp posts=”2195″ name=”Fortnite için kaçırılmayacak Nintendo Switch paketi geldi”]

IstanbulLight 11. Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı

[irp posts=”2191″ name=”Netflix’in yeni korku dizisi Tepedeki Ev’in ilk fragmanı yayınlandı”]