MediaTek Helio P90’ın lansmanını gerçekleştirdi

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek, uzun zamandır merakla beklenen gelişmiş yapay zeka mimarisine sahip yeni yonga seti Helio P90’ın lansmanını gerçekleştirdi. MediaTek Helio P90, daha ileri düzey yapay zeka uygulamaları için geliştirilen yeni nesil mimari ve APU 2.0 yapay zeka işlemci birimiyle geldi. Yeni yonga seti Helio P90, endüstri standartlarının önüne geçen 1127 GMACs (2.25TOPs) performansıyla, mobil cihazlarda en üst düzey yapay zeka gücü sunuyor. İşlemci geliştiricisi MediaTek yapay zeka mimarisine sahip Helio P90

Bu özellik, kullanıcıların akıllı telefonlarında yapay zekadan daha hızlı, daha kolay ve daha verimli bir şekilde yararlanmalarını sağlıyor; aynı zamanda da batarya ömrünü uzatıyor.

Helio P90, benzersiz işlem hızı ve yapay zeka destekli görüntüleme özellikleriyle, mobil yapay zeka gelişiminin güç dinamosunu oluşturuyor.

MediaTek, Helio P90 müşterisi üreticilere, ARCore ve Lens referanslarını da içeren güçlü bir yazılım desteği de sunuyor.

48MP süper büyük kamera ya da 24+16 MP çiftli kamera kullanımını da destekleyen Helio P90, akıllı telefonlarda en yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekim imkanı da sunuyor. Kullanıcılar, saniyede 30 kare (30 FPS) hızla 48MP, ya da HD kalitesinde 480FPS süper yavaş hızlı çekim yapabiliyor. MediaTek’in üçlü imaj sinyal işlemci seti (Triple ISPs) teknolojisiyle sağlanan 14-bit RAW ve 10-bit YUV işleme gücü, fotoğraf meraklılarına en güzel görüntüleri yakalama ve işleme olanağı sağlıyor.

MediaTek’in CorePilot merkezi işlem teknolojisi, işlemcilerin en verimli şekilde iş görmesini sağlıyor. Bu sayede Helio P90, cihaz kullanıcılarına güçlü deneyim ve yüksek performansı, düşük enerji tüketimiyle birlikte sunuyor.

İşlemci geliştiricisi MediaTek yapay zeka mimarisine sahip Helio P90