iPhone radyasyon saçıyor Samsung temiz çıktı işte o sonuçlar

iPhone radyasyon saçıyor. Bunu biz değil Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyondan Korunma Ofisi söylüyor.

“Spesifik enerji yayma hızı” adı verilen bu ölçme metodunda telefonların watt değerinden yaydıkları radyasyon miktarı açıklanıyor.

İnsan sağlığı açısından telefonlardan yayılan radyasyon miktarının 0,60 watt’tan daha düşük olması gerektiği belirtiliyor.

iPhone zararlı Samsung güvenli

Yapılan araştırmada iPhone modellerinin de belirlenen sınır üzerinde radyasyon yaydığı belirtildi. iPhone 7 1,38 watt, 7 Plus 1,24 ve 8’in 1,32 watt yaydığı radyasyon belirlenen sınırın iki katını geçtiği için iPhone ürünleri bu alanda sağlığa zararlı olarak açıklandı.

Öte yandan iPhone’un ezeli rakibi Samsung modelleri daha düşük değerlere sahip çıktı. Samsung Galaxy A5 0,29 watt değeri ile en güvenli telefonlarda biri oldu.

En az radyasyon yayan akıllı telefon ise ZTE Blade A910 modeli oldu. Bu cihaz 0,27 watt  enerji yayıyor.

iPhone midenizi bulandırabilir

Yüksek miktarda radyasyona maruz kalmak insanlar için ölümcül. Ancak telefonlardan yayılan radyasyon ölümcül olmasa da daha farklı şekilde sağlığınızı etkiliyor. Örneğin radyasyon deride kızarıklık, ülser, üreme hücrelerinde sterilizasyon, gözde katarakt, saçlı deride saç dökülmesi, bağırsaklarda ishal ve bulantı gibi reaksiyonlara neden olabiliyor.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.