IFAT Eurasia ticari bağlantılar sayesinde ülke ekonomisine katkıda bulunuyor

Değişen Çevre Yasası ve hız kazanan Sıfır Atık Projesi sonrası, çevre teknolojileri sektörüne bir olumlu haber de T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. ‘IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı ’T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından her sene sınırlı sayıda fuarın seçimi ile gerçekleştirilen ’Uluslararası Alım Heyeti’ projesine uygun uluslararası nitelikli fuar kapsamına alındı. Dünyanın birçok noktasından sektör profesyonellerinin Türkiye’ye geleceğine vurgu yapan IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “ Türkiye yabancılar için önemli bir pazar. Ulusal ve uluslararası paydaşları aynı çatı altında buluşturacak olan IFAT Eurasia, gerçekleşecek ticari bağlantılar ile katılımcılara yeni iş birliği fırsatları sunarak ülke ekonomisine hizmete devam edecek .” dedi. IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı

Artan kirliliğe karşı en önemli çözüm ise çevre teknolojilerinden geçiyor. Yenilenen yasal düzenlemelerle gelişen sektör, çok sayıda şirketin atık yönetimi konusundaki arayışlarına da çözüm sunuyor.

Gittikçe büyüyen ve önem kazanan sektörün paydaşları 28-30 Mart tarihleri arasında ülkemizde bir araya gelecek. 2017’de 18 ülkeden 412 katılımcıyı aynı platformda buluşturan IFAT Eurasia, bin 21’i uluslararası olmak üzere toplam 63 ülkeden 11 bin 326 ziyaretçi ağırladı. İki yılda bir düzenlene Fuar, yaşanan gelişmelerin de etkisi ile kendi rekorlarını kırmayı hedefliyor.

IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı