IDC Türkiye BT Güvenliği Konferans Serisi etkinlikleri sırasıyla İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek

Ulusal düzeyde stratejiler ve değişen endüstri dinamikleri; yeni teknolojilerle ilgili denemeler yapan ve inovasyonu şirket kültürü haline getirmeye çalışan organizasyonları yönlendiriyor. Bu değişim ise sadece BT’yi değil, işin bütününü kapsıyor. IDC Türkiye BT Güvenliği Konferans Serisi etkinlikleri

Çağımızda BT güvenliği artık sadece teknoloji varlıklarını korumakla sınırlı olmamalı, iş esnekliğini arttırmayı amaçlamalıdır. Dijital dönüşüm süreci ilerledikçe, kuruluşların iş düzeyinde bir güvenlik stratejisi geliştirmeleri gerekir. Güvenlik ortamının mevcut durumunu ve inovasyon çağına girerken risk, güven ve rızanın güvenlik stratejilerine nasıl dahil edilmesi gerektiğini etkinliğimizde konuşulacak.”

“IDC CIO Zirvesi 2018 Anketi” sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda da güvenlik, ortak bir endişe olarak yine birinci sırada yer alıyor. Günümüzde siber güvenlik tehdit ortamı, gelişen tehditler ve tekrarlayan siber saldırılardan oluşmaktadır.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları konuya şöyle yaklaşıyor: “Siber güvenlik CIO ajandalarındaki önemini korurken, yatırım planlarında da üst sıralarda yer almaya devam ediyor. 2019 yılının ekonomik olarak zorlayıcı bir yıl olması beklenirken, yaptığımız görüşmeler ve analizler doğrultusunda güvenlik yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini öngörüyoruz. Bu yıl IDC Türkiye olarak gerçekleştirdiğimiz CISO Zirvesi 2018 anketimizde CISO’ları uykusuz bırakan konuların başında Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) ihlalinin %63 ile ilk sırada geldiğini gördük. Nitekim 2018 yılının en çok konuşulan konularından biri olan KVKK yine 2019 yılında da sıkça konuşuluyor olacak. Kurumlar regülasyonlardan kaynaklı endişelerini gidermek amacıyla çeşitli yatırımlar yapmaya ve uyumluluk konusunda danışmanlıklar almaya devam edecekler. Gerçek zamanlı tehdit istihbaratı ve güvenlik operasyon merkezi yatırımları, yönetilebilir güvenlik servisleri CISO’ların 2019 yılında önceliklendirdiği yatırımların başında geliyor.”

Konferans çerçevesinde en son teknolojilerin ele alınması için IDC bu etkinlikte; KoçSistem, IBM, Cisco, Oracle, Barikat, CyberArk, Endpoint, FireEye, Forcepoint, Fortinet, Google Cloud, Infosec, Juniper, Kaspersky, Nebula, NormShield, Picus Security, Platin Bilişim, VMware, Symantec, BG-Tek, Biznet, Demsistem, Dereka-Natika, Detech-Titus, FileOrbis, Imperva, Invento, Karya Bilişim, Keepnet, Kron, Logsign, Netsec, Netsmart, Roksit, Secure Future, Sekom, Tripware, Zero Second gibi sektörün önde gelen tedarikçileri ile, STK’ları ve CISO’ları ile iş birliği içindedir.

IDC Türkiye BT Güvenliği Konferans Serisi etkinlikleri