IDC Türkiye 2018 Üretim Zirvesi Sapanca’da gerçekleşecek

Türkiye üretim sektörünün önde gelen kurumları, 1-2 Kasım tarihlerinde Sapanca NG Otel’de bir araya gelerek, sanayinin dijital yol haritasını çizdi. “Sanayinin Geleceği: Dijital, İnovatif ve Karlı” teması ile gerçekleşen zirvede, teknoloji, ürün ve hizmet sağlayıcıları ile üretim sektörünün en etkili kurumlarının BT ve Üretim Yöneticileri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartıştı. IDC Türkiye 2018 Üretim Zirvesi Sapanca NG Otel

IDC Türkiye Direktörü Nevin Çizmecioğulları, “Günümüzde işletmelerin çoğu rekabetçi güçlerini kaybetmemek ve verimliliklerini arttırmak için teknolojik yatırımlara yönelmiş durumdalar. Sadece inovatif ürün ve servislerden değil, aynı zamanda tamemen yeni oluşturulan iş modellerinden bahsediyoruz.”

IDC Türkiye Kıdemli Araştırma Analisti Ayşe Kaptanoğlu, Üretim Zirvesi’nde, globaldeki üretim trendleriyle, üretim sektörünün gelecek vizyonundan, üretim sektörüne özel önümüzdeki yıllar için IDC’nin duyurmuş olduğu tahminlerden, Türkiye’deki üretim sektörü BT yöneticilerinin teknoloji yatırımlarıyla ilgili önceliklerinden ve yaşadıkları zorluklardan bahsetti. Kaptanoğlu’nun yapmış olduğu sunumda, üretimde dijital dönüşümün sadece dünyada değil, ülkemizdeki kurumlar tarafından da önceliklendirmeye başlandığı görüldü.

Akıllı üretim dendiğinde dikkat edilmesi gereken unsurlar, sektördeki bu anlamda örnek olabilecek başarı hikayeleri, dijital dönüşüm adı altında yapılan tüm yatırımlarin kurumlara geri dönüşü ve kazancı detaylıca anlatıldı. Ayşe Kaptanoğlu şunları vurguladı: “Şu ana kadar üretim sektöründeki her kurumun ortak hedefi maliyetleri kotrol altına alıp, karlılığı arttırmaktı. Türkiye’de sektörde değişim ve dönüşüm başladı, geride kalan bu avantajı yakalayamayacak.”

IDC Türkiye 2018 Üretim Zirvesi Sapanca NG Otel