Reklam ve Pazarlama dünyasında Yapay Zeka gerçeğiyle karşı karşıyayız

Yapay Zeka alanındaki çalışmalarıyla dünya çapında tanınan IBM Digital Makers Lab Global Direktörü Kei Shimada, Shape the Future sloganı ile düzenlenen MMA Forum İstanbul’da, geleceğin pazarlama aklını Yapay Zeka’nın şekillendireceğini söyledi. Mobil cihaz teknolojilerindeki gelişimin, veri trafiğinde muazzam bir büyüme getireceğini ifade eden Shimada, mobil pazarlama stratejilerini doğru oluşturan markaların, bu büyümeyi rekabet avantajına dönüştürebileceklerini ifade etti. IBM Digital Makers Lab MMA Forum İstanbul’da gototechno haberi

Yakın Geleceğin Pazarlama Aklı, Yapay Zeka Mı Olacak?
Yapay Zeka alanına 3 milyar dolar yatırım bütçesi ayıran IBM’in, Digital Makers Lab Global Direktörü Kei Shimada, Yapay Zeka’nın gelişimi ve pazarlamanın geleceği üzerine konuştu.

Yapay Zeka, 5G teknolojileri ve mobil cihaz teknolojilerinin, gelişimi ile paylaşılan veri trafiğinin muazzam bir büyüme gösterdiğini dile getiren Kei Shimada, “Mobil cihaz tanımı günümüzde giderek gelişiyor, akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra bugün, kol saatleri ve hatta modern otomobiller de bu denkleme dahil oldu. Bu cihazlarda, attığımız adım sayısından kalp atışlarımıza, internet kullanım alışkanlıklarından yol tercihlerimize farklı verileri takip ediyoruz ve bunları paylaşmaya da giderek daha gönüllü oluyoruz. Yakında gözlüklerimiz, hatta yastıklarımız, yorganlarımız da bu denkleme dahil olacak” dedi.

MMA Forum’lar Dünyanın İstanbul Gibi Önemli Kentlerinde Düzenleniyor
MMA Türkiye tarafından Shape the Future sloganıyla düzenlenen MMA Forum İstanbul, mobil dönüşümün biçimlendirdiği geleceği konu alan zengin bir içerik sundu.
50 ülkede, 800 üye ile faaliyet gösteren, MMA (Mobile Marketing Association / Mobil Pazarlama Birliği), MMA Forum etkinliklerini her yıl aralarında İstanbul, Londra, New York’un da yer aldığı dünyanın önemli kentlerinde düzenliyor.

IBM Digital Makers Lab MMA Forum İstanbul’da gototechno haberi