Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan cep telefonu seçildi

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan cep telefonu markası seçildi. Şikayetvar.com’un istatistik raporlarına göre Huawei, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, birçok alt kırılım ile birlikte genel ortalamada da birinci oldu. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Şikayetvarcom gototechno

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, Şikayetvar.com kullanıcılarının marka deneyimlerini analiz ederek oluşturduğu istatistiklere göre Cep Telefonu kategorisinde müşteri memnuniyetini en iyi sağlayan marka oldu. 2017’den beri sıralamada ilk 3’te yer alan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, bu yılın üçünü çeyreğinde de en iyi marka unvanına layık görüldü.

Şikayetvar.com tarafından yapılan değerlendirmeye göre Huawei, Müşteri Memnuniyeti, Teşekkür Oranı ve Marka Bağlılığı alt segmentlerinde birinci oldu. 59,8 Tüketici Deneyimi Puanı alan Huawei, genel ortalamada da tüm diğer markaları açık farkla geride bırakarak birinciliğini pekiştirdi.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki tüketicilerin son derece dinamik, detaycı ve hassas bir aidiyet duygusu var. Aldığımız birincilik de Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu’nun Türkiye’deki operasyonlarında, bu aidiyet duygusuna özveri ile karşılık verdiğini işaret ediyor. Bugün pazarda sadece teknolojiyi geliştirmek değil, satışı gerçekleşen ürünün arkasında durabilmek de son derece kritik bir başarı faktörü. Huawei Esentepe Servis Merkezi’ne ek olarak, 19 Ekim tarihinde İstanbul Kadıköy’de açtığımız Teknik Servis Merkezi ile hem müşteri sorunlarını hem de teknoloji severlerin satın alma ihtiyaçlarını, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak karşılamaya ve çözüm sunmaya devam edeceğiz” dedi.

95.396 markanın yer aldığı, 4,1 milyon kayıtlı kullanıcının 60 milyon aylık ziyaret gerçekleştirdiği Şikayetvar.com, geniş ve etkin kullanıcı tabanı sayesinde cep telefonu sektörü için en güvenilir müşteri deneyimi analizlerini gerçekleştiriyor. Daha önce 8 Mart günü düzenlenen ŞikayetVar A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards 2019 ödül töreninde Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülü’nü kazanmıştı.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Şikayetvarcom gototechno