Huawei siber güvenlik alanında yaptığı çalışmaları Brüksel’e taşıdı

Huawei, Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezini Brüksel’de açtı. Regülatörlerin, telekomünikasyon operatörlerinin, işletmelerin ve 200’den fazla temsilcinin katılımı ile gerçekleştirilen açılış töreninde Avrupa Birliği, GSMA ve Dünya Ekonomik Forumu’ndan temsilciler yer aldı. Huawei Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezini Brüksel gototechno

Siber güvenlik ekosistemine duyulan güven, dünyanın dijital çağda karşılaştığı en büyük zorlukların başında geliyor. Huawei CEO’su Ken Hu, Brüksel’de gerçekleştirilen Huawei Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi açılışında; “Güven duygusu gerçeklere dayanmalı, gerçekler doğrulanabilir olmalı ve doğrulama ortak standartlara dayanmalıdır. Dijital çağda tam bir güven oramı oluşturmak için, bunun etkili bir model olduğuna inanıyoruz” dedi.

İş birliği çağrısı
All Cloud’daki yeni gelişmeler, iş zekâsı ve yazılımla tanımlanan her şey, IT altyapısının siber güvenliğinde benzeri görülmemiş zorluklar doğuruyor. Siber güvenlikte teknik standartlar, doğrulama sistemleri ve yasal destek konusunda fikir birliği eksikliği, bu zorlukları daha da artırıyor. Siber güvenliğin korunması, endüstri oyuncuları ve toplum tarafından önemli bir sorumluluk olarak kabul ediliyor. Artan güvenlik riskleri, gelecekteki dijital toplum için de önemli tehditler oluşturuyor.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için ilk adımı atan Huawei, Brüksel’de devlet kurumlarına, teknik uzmanlara, endüstri birliklerine ve standartlaştırma örgütlerine yönelik olarak önemli bir girişime imza attı. Huawei bu amaçla, dijital çağda güvenliği ve gelişmeyi yönetebilmek için iletişim kurabilecekleri ve iş birliği yapabilecekleri bir platform sunmayı amaçlayan bir Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi açtı.

Brüksel’de Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi’nin üç ana işlevi yerine getirmesi öngörülüyor:
Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezi ilk olarak, Huawei’nin strateji ve tedarik zincirinden Ar-Ge, ürün ve çözümlerine kadar uçtan uca siber güvenlik uygulamalarını sergileyecek. Ziyaretçilerin 5G, IoT ve bulut gibi alanlarda Huawei ürün ve çözümleri ile siber güvenliği deneyimlemeleri sağlanacak.

Üçüncü olarak, Huawei müşterilerine yönelik bir ürün güvenlik testi ve doğrulama platformu ile ürün odaklı hizmetler sağlayacak.

Huawei Siber Güvenlik Şeffaflık Merkezini Brüksel gototechno