Avrupa Birliği Bildirim Organı tarafından onaylanan dünyanın ilk 5G akıllı telefonu HUAWEI Mate X!

Ödül töreninde HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu Başkan Yardımcısı Bruce Lee şunları söyledi: “Önceki nesil iletişim teknolojisi ve ürünleri ile karşılaştırıldığında, 5G teknolojisi ve ürün formları daha karmaşık. 5G sertifikasyon test standartları ve ekipmanları sürekli geliştirilmeye devam ediyor. HUAWEI Mate X TÜV Rheinland ilk 5G CE sertifikasyonu

5G akıllı telefonları değerlendirmek bu sebeple benzeri görülmemiş bir zorluktur. HUAWEI ve TÜV Rheinland ekiplerinin iş birliğiyle, iki taraf birçok kilit sertifika teknolojisinde önemli atılımlar gerçekleştirdi. Gelecekte, HUAWEI iletişim ürünü teknolojisinin sertifikasyon araştırılması için birlikte çalışmak ve ticari kullanım için 5G terminallerinin ölçeğini teşvik etmek için TÜV Rheinland ile çalışmaya devam edecek”.

TÜV Rheinland Başkan Yardımcısı Stefan Kischka, HUAWEI’yi tebrik ederek, “TÜV Rheinland’ın, hem sektör hem de tüketiciler için heyecan verici bir haber olan HUAWEI’nin küresel 5G teknolojik gücüne tanıklık etmesine sevindim. TÜV Rheinland, kablosuz iletişim teknolojisi alanında yoğun bir şekilde çalışıyor. Yeni bir 5G dönemi yaratmak, tanıtmak ve tanık olmak için HUAWEI ile yakın çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

HUAWEI’nin ilk 5G akıllı telefonu olan HUAWEI Mate X, HUAWEI’nin en gelişmiş teknolojisi donatılmıştır. Ek olarak, HUAWEI, HUAWEI Mate X’in katlanabilen ince gövdesine birçok ileri teknolojiye sahip dört adet 5G anteni yerleştirdi.

CE sertifikasyon testini geçen HUAWEI Mate X, cihaz tasarımı ve tüm geliştirme sürecinde gerekli olan kurallara ve regülasyonlara tamamen uygundur. Beyan edilen şartnamelere göre, radyo frekansı (RF), elektromanyetik uyumluluk (EMC), güvenlik ve SAR, CE’nin sertifikalandırma kural ve standartlarını rahatlıkla karşılıyor.

HUAWEI Mate X TÜV Rheinland ilk 5G CE sertifikasyonu