Huawei Mate X Mobil Dünya Kongresinin parlayan yıldızı oldu!

Huawei, Barselona’da gerçekleştirilen GSMA Mobil Dünya Kongresi (MWC 2019) kapsamında düzenlenen Glomo Ödülleri’nde önemli bir başarıya daha imza attı. HUAWEI Mate X katlanabilir 5G akıllı telefonu, GSMA’nın en prestijli ödüllerinden “2019 Mobil Dünya Kongresi’nin En İyi Bağlı Mobil Cihazı” ödülünü kazandı. Huawei Mate X Barselona GSMA Mobil Dünya Kongresi

“GLOMO ödülleri, ileri teknolojilerin hayatımızda edineceği noktayı bize gösteriyor”

Ödül töreninde yaptığı konuşmada aday olan ve ödül kazanan tüm katılımcıları tebrik eden GSMA CEO’su John Hoffman:

“GLOMO’lar, ileri teknolojilerin hayatımızda edineceği noktayı bize göstermesi sebebiyle, endüstrimizi şekillendiren inovasyonların birer göstergesi konumundalar. Bu anlamda, olağanüstü bir çalışma göstererek GLOMO ödülü almayı hak eden tüm katılımcıları içtenlikle tebrik ederim. 2019 GLOMO’larını destekledikleri için sponsorlarımıza, jürimize, ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Mobil Cihazlar Başkanı Kevin Ho, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Huawei’deki tüm ekibimiz adına, başta GSMA CEO’su John Hoffman olmak üzere tüm GSMA’ya teşekkür etmek istiyorum. Bu kıymetli ödüle layık görüldüğümüz için çok heyecanlı ve gururluyuz. Bu yıl GSMA’de tüm bağlantılı cihazların, ağların ve yonga setlerinin çevrimiçi olarak bir araya geldiğini gördük. 5G’nin yılı olan 2019, bağlanma biçimimizi değiştirerek tüm hayatımıza yeni olanaklar getiriyor” dedi.

Yenilikçi keşiflerin öncüsü: Huawei Mate X
Akıllı telefon endüstrisinin yenilikçi keşiflerine öncülük eden Huawei Mate X, esnek bir OLED paneline ve teknolojiyi stille harmanlayan bir Falcon Wing menteşeye sahip. Esnek OLED katlanabilir FullView ekranı ve dünyanın en hızlı 5G modem çip seti Balong 5000’e sahip Huawei Mate X, geniş ekran deneyiminin ve taşınabilirliğin uyum içinde bulunduğu yeni bir arayüz modu sunuyor. HUAWEI Mate X, katlandığında 11mm, açıldığında ise 5,4 mm kalınlığında oluyor.

MateBook modelleri de ödüle doyamadı
Tüm insanların dijital yaşam avantajlarından yararlanmasını hedefleyen Huawei, MWC Barselona 2019’da şirketin ilk 5G katlanabilir telefonu haricinde yeni dizüstü bilgisayar modelleri MateBook X Pro, MateBook 14 ve MateBook 13’ü de tanıttı. Global medya kuruluşlarının da büyük ilgisini çeken yeni ürünler, medya organlarından tam not alarak toplamda 47 adet ödülle kongreyi tamamladı.

Huawei Mate X Barselona GSMA Mobil Dünya Kongresi