Huawei Mate 20 serisi benzersiz özellikleriyle piyasaya çıkıyor

HUAWEI Tüketici Elektroniği İş Birimi, uzun süredir beklenen güncel Mate serisini tanıttı.Dünyanın ilk 7nm yapay zekâ destekli yonga setine sahip Kirin 980’le birlikte gelen yeni Mate 20 serisi, devrim niteliğinde birçok özellikle beraber, üst düzey bir kullanıcı deneyimine imza atıyor. Huawei Mate 20 satışa sunuluyor

Dual-NPU (çift ağ işleme birimi), ultra geniş açı lens desteğiyle gelen üçlü Leica kamera, yapay zekâ destekli video özellikleri, HUAWEI SuperCharge 40W hızlı şarj ve ters yönde şarj özelliği ile Android P tabanlı EMUI 9.0 yazılımı, serinin öne çıkan ve fark yaratan özellikleri arasında yer alıyor.

HUAWEI Tüketici Elektroniği İş Birimi CEO’su Richard Yu, yeni Mate 20 serisini şöyle değerlendiriyor; “Ancak her kurum, her aile ve her birey dijital dünyaya eriştiğinde gerçek anlamda bir akıl ve teknoloji çağından söz edebiliriz. Akıllı telefonlar bu döneme geçişte son derece önemli bir rol oynayacak. HUAWEI Mate 20 serisi, orijinal ismiyle de uyumlu olarak kullanıcılar için zengin değer teklifleri sunan, gerçek anlamda akıllı ve güçlü piliyle birlikte uzun soluklu bir yaşam asistanı niteliğinde.”

HUAWEI Mate 20 serisinde neler var?

Kirin 980, günlük yaşamda kullandığımız yapay zekâ uygulamalarını mükemmel bir şekilde destekliyor. Kameranın benzersiz makro performansıyla kullanıcılar, 2,5 cm yakınlığa kadar mükemmel sonuçlara imza atabiliyor. Sınıfının en iyisini sunan şarj teknolojisiyle cihazın dolumu çok kısa sürede gerçekleşiyor. HUAWEI Mate 20 Pro, ters yönde şarj özelliğinin olmasının yanı sıra, bunu kablosuz olarak da yapabiliyor.Sektöre liderlik eden benzersiz teknoloji 7nm değerindeki Kirin 980 yonga seti, basit tabiriyle tırnak büyüklüğünde 6,9 milyar transistörü barındırıyor.

Kirin 980, Cortex-A76 tabanlı çekirdek yapısı ile %75 daha güçlü ve %58 daha verimli ilk yonga seti olma özelliğine sahip. Kirin 980, yonga seti, iki büyük Cortex-A76 tabanlı çekirdek, iki orta boyutlu Cortex-A76 tabanlı çekirdek ve dört küçük Cortex-A55 çekirdekten oluşan, üç katmanlı yenilikçi bir mimari ile tasarlandı. Bu başarılı mimari, geniş bir işlem yelpazesinde dahi eş zamanlı olarak olağanüstü bir performans ve verimliliğe imza atıyor.

Fiyat hakkında Mate 20 Pro ve Mate 20 ile ilgili yurt dışı etiketleri söz konusu olduğunda 800 ile 1000 Euro arasında değişen rakamlar söz konusu.

[irp posts=”2570″ name=”Görme engellilere Türk Telekom eşyaları sesli gösterecek”]

Huawei Mate 20 satışa sunuluyor

[irp posts=”2617″ name=”Fortnite’ın 6.10 Güncellemesi çevrimiçi oyun turnuvaları getirdi”]