Huawei dünyanın en hızlı internetini sunmak için çalışmalara başladı

Huawei Balong 5000 çipsetini ve bu çipset ile çalışan ilk 5G cihazı Huawei 5G CPE Pro’yu duyurdu. Bu iki ürün, cep telefonları, ev uygulamaları, iş yerleri ve diğer tüm mobil uygulamalarda dünyanın en hızlı internet bağlantısını sunacak. Huawei Balong 5000 çipseti 5G CPE Pro gototechno

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu, “Balong 5000 tüketicilere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yaygın bir iletişim ağının kurulumu için her cihazın yüksek hızda bağlantılar oluşturmasını sağlıyor. Gücünü Balong 5000’den alan 5G ağ dağıtım modemi Huawei 5G CPE Pro, (CPE – Müşteri tarafı cihazı) tüketicilerin istedikleri ağa bağlanmalarını ve şimdiye kadar görülmemiş hızlarda bir bağlantı deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Huawei, çipler, cihazlar, bulut hizmetler ve diğer ağlara entegre edilmiş kabiliyetlere sahiptir. Bu gücümüzü kullanarak ve 5G çağının lideri olarak, tüketicilerin hayatlarının her noktasında global bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz” dedi.

Balong 5000 5G çağını evlere getiriyor
Yüksek entegrasyon kabiliyeti ve küçük boyutlarıyla Balong 5000 5G modem çipi, 2G, 3G, 4G ve 5G bağlantıları destekliyor. Farklı modlar üzerinden veri gönderirken hem güç tüketimini hem de gecikmeyi azaltan Balong 5000, son kullanıcı deneyimini 5G kullanımının erken dönemlerinde önemli ölçüde artırıyor.

Balong 5000, otonom araçlara düşük gecikmeli ve yüksek güvenlikli bağlantı sağlayarak Vehicle to Everything (V2X) iletişimini destekleyen dünyanın ilk çok modlu çipseti. Balong 5000 çipsetini içeren Huawei’nin 5G akıllı telefonları ise bu yıl Barselona’da gerçekleşecek Mobile World Congress 2019 fuarında tanıtılacak.

Huawei 5G CPE Pro: Hem ev hem KOBİ kullanımına uygun
Balong 5000’den gücünü alan Huawei 5G CPE Pro hem 4G hem 5G bağlantıları destekliyor. 5G bağlantı üzerinden 1 GB büyüklüğündeki HD video 3 saniye içinde indirilebilirken, 8K çözünürlükteki videolar hiçbir takılma olmadan stream edilebiliyor. Bu performans, ev kullanımına uygun CPE’ler için yeni bir mihenk taşını temsil ediyor. Evler haricinde Huawei 5G CPE Pro, süper hızlı genişbant bağlantıya ihtiyaç duyan KOBİ’ler tarafından da kullanılabilir.

Huawei Balong 5000 çipseti 5G CPE Pro gototechno