Huawei 2018 yılında finansal açıdan ciddi anlamda büyüme kaydetti

Huawei 2018 yılı finansal sonuçlar raporunu yayınladı. Rapora göre şirket, 2018 yılında önemli bir büyüme kaydetti. Satış geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19,5 artarak 107,5 milyar dolar seviyesine ulaşan Huawei’nin net karı ise yıllık yüzde 25,1 artışla 8,9 milyar dolara ulaştı. Huawei 2018 yılı finansal sonuçlar raporu gototechno

Huawei 2018 yılında, AB Endüstriyel Ar-Ge Yatırım Puan Tablosu dünya sıralamasında beşinci sırada yer alarak Ar-Ge’ye 15,8 milyar dolar (satış gelirinin yüzde 14,1’i oranında) yatırım yaptı. Son 10 yılda, Huawei’nin Ar-Ge harcaması 67 milyar dolardan fazla oldu.

“Dünyanın en iyi ağ bağlantılarını kurma yolunda ilerliyoruz”

Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Bilgi iletişim teknolojileri tüm sektörlerde hızla gelişiyor. Bu da dijital ekonominin arkasındaki itici güç olan dijital ve akıllı dönüşümü tetikliyor. Bu süreç boyunca Huawei, güvenli ve yüksek kaliteli ürünler oluşturmak için tüm ilgili standartlara uymaya kesinlikle devam edecektir. Siber güvenlik ve kullanıcı gizliliğinin korunması her zaman en önemli gündem maddemiz olmuştur. Huawei ile çalışmayı seçen şirketlerin 5G döneminde en rekabetçi kuruluşlar olacağından eminiz. Huawei ile iş birliğinde olan ülkeler, bir sonraki dijital ekonomi büyüme dalgasında da avantajlar elde edeceklerdir. ”

Huawei iş birimleri satış gelirlerini arttırıyor

Huawei, taşıyıcı iş alanında en yeni 5G ve SoftCOM AI çözümlerini piyasaya sunarak kullanımlarını ve bakımlarını mümkün olduğunca basit hale getirmeye odaklanıyor. Ayrıca Huawei, üst segment ev genişbant ürünleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi alanlarda devam eden yenilikleri takip ederek taşıyıcıların yeni büyüme fırsatlarını yakalamalarına da yardımcı oluyor. Huawei’nin sevkiyat satış gelirinin 2018 yılında da önceki yıl olduğu gibi yaklaşık 43,8 milyar dolar seviyesinde olduğu görülüyor.

Huawei, kurumsal alanda bulut, büyük veri, yapay zeka (AI) ve IoT çözümleri ile veri merkezleri, tüm flaş depolama ve WiFi için çeşitli ürünler sunmaya devam ediyor. Bu teknolojileri dijital platforma entegre ederek, akıllı, güvenli şehir ve kampüslerin inşasında teknolojik kolaylık sağlıyor.

İş ortaklarının sayısı 6.000’i aşan Huawei, 10 ana sektörde, 200’den fazla projenin AI hizmetlerinde aktif olarak araştırmalarını sürdürüyor.

Huawei 2018 yılı finansal sonuçlar raporu gototechno