HTC VIVE COSMOS Avrupa satış fiyatı açıklandı

HTC VIVE®, yeni VIVE COSMOS’un özellik ve işlevlerini, fiyatını, piyasaya çıkış tarihini ve ön sipariş avantajlarını duyurdu. En yeni üst sınıf PC tabanlı sanal gerçeklik (VR) sistemi olan Vive Cosmos, erişilebilirlik ve kullanım kolaylığını yeni bir seviyeye taşıyor. Başlığın işlevini değiştirebilen modüler ön panel tasarımı, ürünün zaman içinde kullanıcı isteklerine göre geliştirilebilmesini sağlıyor. Yeni duyurulan Vive Cosmos External Tracking Mod da bunlar arasında yer alıyor. Cosmos, Avrupa’da 3 Ekim’de 799 EUR fiyatla satışa çıkacak. Ön siparişler ise 12 Eylül’de başlayacak. HTC VIVE® VIVE COSMOS PC tabanlı sanal gerçeklik

“Vive ile VR yolculuğuna başladığımızdan bu yana, üst düzey bir VR deneyiminin ne olabileceği ve ne olması gerektiği fikrini geliştirmeye devam ettik.” diyen Vive Avrupa Genel Müdürü Graham Wheeler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rakipsiz bir deneyim sunan Cosmos, içten dışa takip özelliğine sahip bugüne kadarki en çok yönlü başlığımız. İleride farklı ön panel seçenekleri, limitsiz içerik ve yeni arayüz ile XR müşterilerine sınırsız olanaklar sunacağız. Sürekli büyüyen bir kitleye üst düzey VR deneyimi sunacağımız için heyecanlıyız. Vive Cosmos, bugüne kadar Avrupa’da yaptığımız en büyük perakende VR ürünü lansmanı olacak.”

Teknik Özellikler
Vive Cosmos, VR müşterilerinin ihtiyaçlarını kolaylık, çok yönlülük ve performansa öncelik vererek karşılamak üzere üretildi. İçten dışa geniş ve hassas takip için altı adet kamera sensörüyle donatılan yeni Vive takip sistemi, basit kurulumuyla VR dünyasına daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay giriş sağlıyor. Orijinal Vive modelinden %88 daha fazla olan 2880 x 1700 piksel çözünürlükle Cosmos, kristal netliğinde metin ve grafikler sunuyor. Yeni LCD paneller, pikseller arasındaki mesafeyi azaltıyor ve gerçek RGB ekranlarla birlikte piksellerin çevresinde ince siyah çizgiler oluşmasını önlüyor.

Yukarı katlanabilen eşsiz tasarım, kullanıcıların VR yolculuğunu kesmeden gerçek dünyadan sanal gerçekliğe saniyeler içinde geçmesini sağlıyor. Son derece ergonomik ve rahat yapı, VR deneyimini daha uzun süre yaşama olanağı tanıyor. Entegre kulaklıklar ise deneyimin içine çeken ses kalitesisunuyor. Cosmos’un tamamen yeniden tasarlanan kontrol cihazları, VR içinde yapılabilecekleri en üst seviyeye getiriyor ve uzun oyun maratonlarında rahatlığı artırıyor. Cosmos ayrıca, VR deneyimini hiçbir yere bağlı kalmadan yaşamak isteyenler için Vive Kablosuz Adaptör ile de uyumlu.

HTC VIVE® VIVE COSMOS PC tabanlı sanal gerçeklik