Hotpoint ve Jamie Oliver Londra’da pop-up kafe açıyor

Hotpoint ve Jamie Oliver Londra’da alışılagelmişin dışında bir pop-up kafe açıyor.  “Taze Fikirler” kafeyi ziyaret edenler, evlerde en sık israf edilen malzemelerle hazırlanan leziz yemeklerden oluşan bir tadım menüsünü deneyimleme şansını yakalayacak. Hotpoint Jamie Oliver Londra pop-up kafe

Hotpoint ve Jamie Oliver, gıdanın değerinin daha fazla bilinmesi ve yemek yapma becerilerinin geliştirilmesi ile israfı en aza indirgemeyi hedefleyen “Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyasını hız kesmeden sürdürüyor.

Proje kapsamında Londra’da Ekim ayında açılacak olan “Taze Fikirler” adındaki pop-up kafenin menüsündeki her yemek, sosyal medya üzerinden kampanyaya katılan tüketicilerden gelen önerilere dayanacak ve mümkün olduğunca yerel tedarikçilerin elinde kalan gıdalardan yapılacak. Tadım menüsünde ekmek ve taze sebzeler başta olmak üzere hanelerde sıklıkla israf edilen gıdaların kullanıldığı yaratıcı yemekler sunulacak.

Gıda israfına yönelik bilinçlendirme amacıyla geçici bir süre hizmet verecek olan kafe, Hotpoint tarafından işletilecek ve kafenin açılışını marka elçisi Jamie Oliver yapacak.

Jamie Oliver yemek israfını önlemek için çalışıyor

Açılış öncesinde heyecanını dile getiren Jamie Oliver şunları şöyledi: “İyi yemek güzel bir şeydir, insanları bir araya getirir, sizi neşelendirir, gün boyunca ihtiyacınız olacak enerjiyle içinizi doldurur. İşte bu nedenle yemeklerin israf edilmemesi gerektiği konusunda Hotpoint ile aynı ideali paylaşıyoruz. Gıda israfını azaltacak tüyolar ve genelde çöpe giden yiyeceklerin değerini gösteren harika tarifler paylaşacağım için gerçekten heyecanlıyım. Hotpoint’in israf konusunda duyarlı ekipmanıyla mutfakta gereksiz israfı azaltıp aynı anda leziz yemekler hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu herkese göstermek istiyorum.”

Taze Fikirler kafe ödemeleri gönlünden geldiği gibi

“Gönlünden kopanı öde” ilkesiyle işletilecek kafenin gelirleri gıda israfı ve açlıkla mücadele eden Birleşik Krallık merkezli hayır kuruluşu FoodCycle’a bağışlanacak. Pop-up kafe bu yıl herkesi mutfaklarda kenarda unutulan gıdalara yönelik farklı bir yaklaşım benimsemeye davet eden Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler kampanyasının en önemli ayağı konumunda bulunuyor.
Hotpoint’in gıda israfına karşı girişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Hotpoint ve Jamie Oliver’ı takip edebilirsiniz.

[irp posts=”2348″ name=”Vodafone ve HUAWEI İstanbulTechCity’nin yeni dönemi için anlaştı”]

Hotpoint Jamie Oliver Londra pop-up kafe

[irp posts=”2345″ name=”Facebook hikayelerde de reklam dönemi başlıyor”]