HMD Global, iki yeni Nokia akıllı telefonunu tanıttı

Android 10’a hazır olarak gelen Nokia 7.2, ZEISS Optik lenslere sahip 48MP üçlü kamerasıyla kendi sınıfının standartlarını yeni baştan belirlerken Nokia 6.2, nefes kesici PureDisplay ekranıyla yapay zekâ deneyimini yukarıya taşıyor. HMD Global Nokia akıllı telefonu ZEISS Optik lens

HMD Global, Nokia telefonlar ile ilgili geleceğe dönük vizyonunu da açıkladı. Teknoloji ve yenilikçiliğin insanları ileriye taşıması ve fiyatlarla sınırlanmaması gerektiğine inanmayı sürdüren şirket, geleceğe dönük önemi stratejik yatırım alanları belirledi. Bu yatırımlar, Nokia telefonların görüntüleme, güvenlik ve tasarım ile malzeme yenilikçiliği alanlarında daha da kapsamlı bir şekilde farklılaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Son iki yılda şirketi güçlü temellere oturttuklarını belirten HMD Global CEO’su Florian Seiche, “Şimdi Nokia telefonlarda yönelik yeni bir aşamaya hazırlanıyoruz ve kaliteli Nokia akıllı telefon deneyimini takipçilerimize sunmaya yönelik stratejik yatırım alanları belirledik. 5G, güvenlik, görüntüleme ve tasarım alanlarına yenilikçilik getirmeye odaklanacağız” dedi. Seiche sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bugün, geleceğin nasıl olacağı hakkında size kısa bir bakış sunmaktan gurur duyuyoruz; yeni Nokia akılı telefonlarımız, orta segmentte çok rağbet gören oyun deneyimini bir kez daha yukarıya taşıyor.”

Nokia telefonlarda orta sınıf portföyü iki yeni Android™ akıllı telefonla genişliyor
HMD Global’in Üst Düzey Ürün Yetkilisi Juho Sarvikas şunları söyledi: “Orta sınıf portföyümüz, takipçilerin beklentilerini aşması sayesinde hep övgü aldı. Hem Nokia 7.2 hem de Nokia 6.2, üstün deneyimleri inanılmaz fiyatlarla sunma felsefemizi daha da ileriye taşıyor. Nokia 7.2’deki ZEISS Optik lensli güçlü 48MP üçlü kamera görüntüleme özelliğinden Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’deki sınıfının en iyisi PureDisplay’e kadar en iyi deneyimleri, takipçilerimiz için ulaşılabilir hale getiriyoruz. Her iki telefon da özel bir iki günlük pil süresiyle geliyor ve İskandinav özellikler taşıyan, yüksek teknolojili malzemelerle elde edilmiş eşsiz tasarımları barındırıyor. Ayrıca, Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’nin Android 10’a hazır olarak sunulması, kullanıcılara giderek daha da geliştirilebilecek bir işletim sistemi deneyimi sağlıyor.”

HMD Global Nokia akıllı telefonu ZEISS Optik lens