Hepsiburada Ramazan’a özel kampanya başlattı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, Ramazan’a özel kampanyasıyla sahur ve iftar sofralarını şenlendiriyor. Ramazan sofralarında ihtiyaç duyulan tüm ürünler, Hepsiburada’nın kampanyasıyla uygun fiyatlarla müşterilere sunuluyor. Hepsiburada, 2018’in Ramazan ayında sahur alışverişlerinin, bir önceki yıla göre 5 kat arttığını açıklıyor. Hepsiburada Ramazan özel kampanya sahur ve iftar

22 milyon ürün çeşidiyle müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren Hepsiburada, Ramazan sofralarını şölene dönüştürüyor. Hepsiburada’nın Ramazan’a özel başlattığı cazip indirimlerle dolu kampanyası Ramazan boyunca devam edecek.

Önceki yılın Ramazan alışverişi verilerini inceleyen Hepsiburada, dikkat çeken bilgiler ortaya koyuyor. Hepsiburada 2018 Ramazan ayında bir önceki yıla göre, e-ticaretten yapılan alışverişlerin 2 kat artığını belirtiyor. Verilere göre 2018’in Ramazan ayında sahur vaktine denk gelen 00.00’dan 06.00’ya kadar olan alışverişlerin, bir önceki yılın Ramazan ayına göre de 5 kat arttığını açıklıyor.

Her ihtiyaca uygun Ramazan gıda paketleri Hepsiburada’da
Tüm temel mutfak ihtiyaçlarının topluca alınabileceği Ramazan gıda paketleri, Ramazan sofralarının vazgeçilmezi hurma, sahur sofralarına özel kahvaltılık ürünler, sağlıklı sofraların olmazsa olmazı zeytinyağı, iftara özel pratik çorba ve hazır yemekler, iftar sonrası çay keyfi için çeşit çeşit çaylar, bakliyatlar, salça, sos, baharatlar gibi ihtiyaç duyulan tüm ürünler kampanyaya özel uygun fiyatlarıyla müşterilere sunuluyor. Farklı bütçe ve beslenme alışkanlıklarına hitap eden 5 farklı Ramazan ramazan kolisi çeşidi Hepsiburada müşterilerini bekliyor.

Ramazan’da kitap alışverişi artıyor
Müşterilerinin alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, 2018’in Ramazan ayında uzun sahur saatlerinin kitaplara olan talebi önceki yıla göre %57 artırdığını açıkladı. En çok alışveriş yapan yaş grubunun 25-40 yaş arası olduğunu belirtti. En fazla talep İstanbul’dan gelirken onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Balıkesir, Hatay, Konya, Adana takip etti.

Temel tüketim ve gıda ürünlerine talep zirvede
Ramazan’da en fazla alışveriş yapılan kategori temel tüketim ve gıda olurken, onu temizlik ürünleri takip etti. Gıda alışverişinde Ramazan gıda paketleri, peynir, zeytin, bal, reçel, bakliyat ürünleri, zeytinyağı, hazır kahve, Türk kahvesi, çay, hediyelik çikolata, şeker, hazır gıda ürünleri öne çıktı. Temizlik ürünlerinde ise bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı, yüzey temizleyici, tuvalet kağıdı öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Sağlık ve güzellik ürünleri arasında ise en çok ağız ve diş sağlığı ürünleri talep gördü.

Ramazan’da doğru beslenme tüyoları
Türkiye’nin Hepsiburada’sı, Ramazan’da sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemini hatırlattı. Sahur öğününün kesinlikle atlanmaması ve yeterli miktarda sıvı alımına özen gösterilmesi gerekliliğini vurguladı. Yiyecekleri hızlı hızlı ve tek seferde tüketmek yerine, iftardan sonra aralıklarla ve küçük porsiyonlar halinde yemenin sağlıklı olduğunu belirtti.

Hepsiburada, uzman tavsiyelerine göre dengeli Ramazan menüleri için de örnek verdi. Buna göre sahur sofraları hafif bir kahvaltı ya da çorba, zeytinyağlı yemekler, yoğurt veya salatadan oluşurken, iftar sofralarına kahvaltılıklar veya çorba ile başlayıp, kısa bir ara sonrasında et yemeği, sebze yemeği veya salatayla devam edilmesi öneriliyor. Susama hissi duyulmasa bile, sık ve bol su içilmesi, kafeinli içecekler yerine bitki çayları ya da taze sıkılmış meyve suları tavsiye ediliyor. İftar ile sahur arasında yürüyüş ya da bir miktar egzersizin de faydalı olduğunun altı çiziliyor. Tüm beslenme şekillerine uygun Ramazan gıda paketlerinin Hepsiburada’da avantajlı fiyatları ve hızlı teslimat seçeneğiyle yer aldığı belirtiliyor.

Hepsiburada Ramazan özel kampanya sahur ve iftar