2018 yılı Hepsiburada’da ençok tercih edilen elektronik kategorisi tercihleri sizce hangileri?

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, 2018 yılı elektronik kategorisi trendlerini ortaya koydu. Kablosuz ürünlere ilginin katlandığını belirten Hepsiburada, hangi ürünlere talebin daha çok arttığını da açıkladı. Hepsiburada 2018 yılı elektronik kategorisi trendleri

Hepsiburada, elektronik kategorisinin 2018 yılı tercihlerini açıkladı. Trend Raporu adıyla her 6 altı ayda bir yayınlanan raporda; bilgisayar, telefon, oyun konsolları ve kablosuz kategorilerinin talep artışı verilerine yer verildi. Müşterilerinin alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, kablosuz ürünlere ilginin 2018 yılında katlanarak arttığını vurguladı.

Türkiye kablosuz ürünleri sevdi
Türkiye’nin Hepsiburada’sı, yayınladığı 2018 Trend Raporu ile kablosuz ürünlere ilginin arttığını ortaya koydu. Taşınabilir özelliğiyle dikkat çeken kablosuz hoparlörlere talep 2018’de geçen yıla göre %106 arttı. Sürekli karışarak zaman kaybına sebep olan kablolu kulaklıkların alternatifi kablosuz kulaklıklara ilgi %82 artarken, kablosuz oyun konsoluna talep %32 artış gösterdi.

Türkiye 2018’de de PlayStation 4 aldı
Müşterilerinin alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada oyun konsolları kategorisinde 2018’de en çok PlayStation 4’ün tercih edildiğini açıkladı. PS4’ün yanı sıra oyun bilgisayarları, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve Nintendo ürünleri de rağbet gördü. En çok satan bilgisayar oyunları ise yılın oyunu seçilen God of War ve Red Dead Redemption 2 oldu. 2018 yılında oyun konsollarına ilgi 2017’ye göre %20 arttı. En çok alışveriş 25-35 yaş aralığı tarafından yapılırken, en çok alışverişi İstanbul yaptı. Ardından Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya sipariş oranlarıyla dikkat çekti.

Bilgisayar kategorisine talep %50’ye varan oranda arttı
Hepsiburada yayınladığı Trend Raporu’yla bilgisayar kategorisine talebin %50’ye varan oranda arttığını açıkladı. Bu kategoriden en çok alışveriş 25-35 yaş aralığı tarafından yapılırken; ürünlere en çok talep İstanbul’dan geldi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Tekirdağ, Muğla, Balıkesir takip etti. En çok rağbet gören ürün grubu klavye ve mouse gibi çevre birimleri olurken; aksesuarlar, veri depolama, yazıcı, bilgisayarlar, bilgisayar bileşenleri, ağ/modem ve yazılım ürünleri de en çok tercih edilen ürünler arasında yerini aldı.

Yerli telefon kategorisine talepte %100’e varan artış
2018 verilerine göre geçen yıla göre yerli telefonlara %100’e varan artış görüldü. Telefon kategorisine talep en çok 25-35 yaş aralığından geldi. İlgi en çok İstanbul’dan gelirken, onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Muğla, Tekirdağ takip etti. 2018’in en çok rağbet gören telefon aksesuarları ise bluetooth kulaklıklar ve mobil oyun aksesuarları oldu.

Hepsiburada 2018 yılı elektronik kategorisi trendleri