Hello Tomorrow Global Summit 5. kez Paris’te düzenlenecek

Hello Tomorrow Türkiye’nin seçtiği, en iyi teknoloji üreten Türk girişimcilerinin katılacağı 14 – 15 Mart’taki dev zirve için geri sayım başladı. Hello Tomorrow Global Summit Paris gototechno haberi

Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim & teknoloji girişimcileri tarafından kurulan girişim Hello Tomorrow’un “Uluslararası Deep-tech Zirvesi” Hello Tomorrow Global Summit, bu yıl 5’inci kez düzenleniyor. Deeptech ekosisteminin Davos’u olarak anılan zirveye, Türkiye’ye özel düzenlenen yarışma ile 119 ülkeden 4500 başvurunun arasından seçilen 4 kategorinin (enerji & çevre, sağlık & biyoteknoloji, endüstri & yeni materyaller, veri & yapay zeka) kazanan girişimcileri de katılıyor.

“Deeptech Ekosisteminin Davos”u 14 – 15 Mart’ta Paris’te
İki gün boyunca 4 ayrı salonda (Main Stage, Deeptech Academy, Startup Showcase, Challenge Stage farklı alanlardaki deep-tech ekosistem lider ve inovatörlerinin sahne alacağı zirvede, Harvard Üniversitesi’nden sentetik biyolojinin kurucusu olarak bilinen Prof. Dr. George Church, “Nesli tükenmiş türleri genetik mühendisliği ile hayata döndürmek – Bringing extinct species back to life through genetic engineering” konusunda ilham verecek. Ayrıca IBM Research Frontiers’tan Heike Riel kuantum hesaplama konusunda “Unleashing the power of Quantum Computing” başlıklı, Modern Meadow’dan Andras Forgacs Yeni Materyaller hakkında “Biofabrication transforming the world of materials” ve yapay zeka duayenlerinden Dr. Joanna Bryson, yapay zekanın etiğini ele alacağı “Studying AI’s ethical challenges” başlıklı konuşmaları ile zirveye damga vuracak.

Türkiye’nin Finalist Deep-tech Startup’ları Paris’e Gidiyor
Hello Tomorrow Türkiye, 2016 yılından beri ülkemiz deep-tech girişimcilik ekosistemini güçlendirme hedefiyle çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl ilk kez Türkiye Finalleri’ni global zirve eleme sürecine dahil etti. Bu sayede Türkiye’den startuplar 119 ülke ile aynı değerlendirme platformuna dahil oldu.

Hello Tomorrow Global Summit Paris gototechno haberi