Şaşırtıcı ama erkekler kadınlardan daha fazla emoji kullanıyor

Tanışma uygulaması happn’ın yakın zamanda kullanıcı profillerinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre online flörtte en çok romantizmin simgesi olan kalp emojisi ❤️ kullanılıyor. Ayrıca erkekler kendilerini tanıtırken yüzde 64,30 oranıyla kadınlara göre daha çok emoji kullanıyor. Happn en çok kullanılan emoji

Hoşlandığınız kişinin karakterini anlamak için dış görünüşünden, giyim tarzına, konuşma tarzından el izine kadar pek çok özelliğini yorumlamak artık eskide kaldı. Günümüzde karşınızdaki kişinin mesajlaşırken ya da profilinde kendini tanıtırken hangi emojileri kullandığı oldukça önemsenir hale geldi.

Emojileri Shigetaka Kurita buldu

Japon arayüz tasarımcısı Shigetaka Kurita’nın bundan yaklaşık 20 yıl önce tasarladığı emojiler artık mobil dünyada mesajlaşmanın olmazsa olmazı durumunda. Ancak emojileri sadece yazdıklarımıza duygu katmak için kullanmanın ötesinde kendimizi tanımlamak için de kullanıyoruz. Emojiler karakter ve duygular hakkında çok şey anlatıyor. Hayatın her alanının hızlandığı günümüzde, emojiler de duyguları ifade etmenin en hızlı ve kolay yöntemi haline geldi.

En çok kullanılan emoji hangisi

happn kullanıcılarının kendilerini profillerinde tanımlarken en sıklıkla kullandığı emoji kalp ❤️ oldu. İnsanların genellikle tutkularını ve sevdikleri şeyleri ifade etmek için kullandıkları kalp emojisinin birinciliğe oturduğu sıralamada, ikinci sıraya tamam anlamında kullanılan işaret ✌️ girerken, en çok kullanılan üçüncü emoji ise göz kırpan gülen yüz oldu.

[irp posts=”343″ name=”Spotify ile İnstagram’da müzik keyfi”]

Happn en çok kullanılan emoji

[irp posts=”160″ name=”Samsung, Apple’a yüklü miktarda tazminat ödeyecek!”]