Kariyer.net’te yaşanan veri hırsızlığının ardından akıllarda yine o soru: Güvenli parola nasıl olmalı?

Güvenli parola nasıl olmalı?

Güvenli parola nasıl olmalı, güvenli şifre nasıl oluşturulur, Kariyer net 50 bin veri, Kariyer net veri hırsızlığı, Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı David Emm.

Kariyer.net’te Yaşanan Veri Hırsızlığının ardından güvenlik için birbirinden farklı ve güçlü parolalar kullanın! Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı David Emm, son günlerde gündemde olan ve gizli müşteri bilgilerinin açığa çıkmasına neden olan veri ihlalleri hakkında açıklamalarda bulundu. Güvenli parola nasıl olmalı? güvenli şifre nasıl oluşturulur? Kaspersky Password Manager.

Instagram Hesabımız

Kariyer.net’i etkileyen en son talihsiz olayda neredeyse 50 bin kişinin kişisel bilgilerinin çalındığı görülüyor. Yapılan açıklamada ele geçirilen veriler arasında e-posta adresleri, kullanıcı şifreleri, ad-soyad, doğum tarihi ve telefon numaraları gibi bilgiler yer aldığı ifade ediliyor. Yeni teknolojiler iş süreçlerine ne kadar derinlemesine entegre edilirse, veri koruma da o kadar önemli hale geliyor. Günümüzde yalnızca tek bir başarılı siber saldırı bile, bir şirket için, şirket gelirinin önemli bir kısmına mal olabilir. Daha da önemlisi, veri ihlalleri, müşteriler için daha da pahalıya mal olur çünkü ele geçirilen bilgiler, onların kişisel ve gizli bilgileridir.

Siber güvenlik şirketi olan Kaspersky yaşanan bu olayın ardından bir basın açıklaması yaptı. Kullanıcılara, bu tür ihlallerden etkilenme olasılıklarını en aza indirmek için aşağıdaki önlemleri almalarını tavsiye ettiler.
Her bir farklı hesap için uzun ve eşsiz parolalar belirleyin. Bu sayede, eğer kullandığınız bir servisin veri ihlaliyle karşı karşıya olduğu ortaya çıkarsa sadece tek bir parolanızı değiştirmeniz gerekir.
• Ezberlemeye gerek kalmadan birçok benzersiz ve güçlü parola oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir parola yöneticisi kullanmayı değerlendirin. Parola yöneticileri, ihtiyaç duyduğunuzda parolaların hızla değiştirilmesine de yardımcı olur. Kaspersky Password Manager bu iki görevi de verimli bir şekilde yerine getirebilir.
• Mümkünse iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu yöntem, kullanıcı adı ve şifrenizi ele geçirseler bile saldırganlarınız hesabınıza girişini engeller.
• Kaspersky Security Cloud gibi sizi tek başına tehditlerden koruyabilen ve sizi veri ihlallere karşı uyaran bir güvenlik çözümü kullanın.

OPPO Yeni Nesil Hibrit Zoom Teknolojisini Açıkladı! Uzakları yakınlaştıran hibrit zoom teknolojisi nedir?