Canon 4K kalitesinde çekimler yapan 2 yeni ürününü dahil etti

Canon, ikonik PowerShot serisine eklediği yeni modellerini tüketicilerin beğenisine sundu. Görüntüleme teknolojileri lideri Canon gototechno dergisi

4K çekim kalitesiyle yüksek performans sergileyen PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III, vlog çekenler ve seyahatlerinde fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Canon’un mevcut ürün serisinin kalitesine sahip olan PowerShot G5 X Mark II modelinde, yeni 5x f/1.8-2.8 lens ve açılır elektronik vizör (EVF) donanımı bulunuyor. PowerShot G7 X Mark III modeli ise 4,2x f/1.8 – 2.8 zum lensi ve 3,5 mm mikrofon girişi ile içerik oluşturanlara ve vlogger’lara hem olağanüstü bir görüntü kalitesi sunuyor hem de aynı zamanda videolarda büyük önem taşıyan ses kaydı kalitesinin çok daha net olmasına yardımcı oluyor.

Hem hafif hem de kolay post prodüksiyon fırsatı
340 gram ağırlığındaki PowerShot G5 X Mark II ve 304 gram ağırlığındaki PowerShot G7 X Mark III modellerinin ikisinde de Canon’un güçlü DIGIC 8 görüntü işlemcisi yer alıyor. 20,1 megapiksel 1,0 tip yığma sensörlü olan yeni modeller, fotoğraf ve 4K video çekimlerinde olağanüstü görüntü kalitesine sahip renkli sonuçlar üretiyor. Aynı zamanda Canon’un CR3 RAW formatını kullanılan ürünlerde Canon Digital Photo Professional (DPP) yazılımı da bulunuyor.

Sığ alan derinliği özelliği ile bokeh etkili profesyonel kareler yakalayın
Canon’un optik uzmanlığının göstergesi olan 5x zum lensine sahip PowerShot G5 X Mark II, f/1.8-2.8 diyaframıyla hava karardıktan sonra şehrin fotoğraflanması gibi düşük ışıklı karelerde net ve ideal sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor. PowerShot G7 X Mark III ise 4,2x f/1.8-2.8 zum lensiyle ışık durumu ne olursa olsun yüksek çözünürlüklü videoların çekilmesini sağlıyor.

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon gototechno dergisi