PrepTalks etkinlikleri İTÜ Ayazağa ve Maçka kampüslerinde düzenlendi

Google Play’in “en eğlenceli” kategorisinde 2018 yılının en iyi uygulamalarından biri seçilen TikTok ana sponsorluğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi Hazırlık Kulübü’nün (PrepİTÜ) düzenlediği PrepTalks söyleşi etkinlikleri, ünlü isimlerin katılımıyla İTÜ Ayazağa ve Maçka kampüslerinde gerçekleşti. Google Play TikTok İstanbul Teknik Üniversitesi PrepTalks

Bu yıl ikinci kez düzenlenen İTÜ PrepTalks etkinliği, TikTok’un ana sponsorluğunda gerçekleşti. Konuklar arasında ünlü oyuncular Burcu Biricik, Deniz Baysal ve Görkem Sevindik, ünlü şovmen Yavuz Seçkin, müzisyen ve mühendis Cemil Demirbakan, sosyal medya fenomenleri Oğuzhan Uğur, Ahmet Aksöz, Karya Çandar ve Kerem Gök yer aldı. Darwin Turner’dan sonra 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi’ni bitirerek dünyanın en genç ikinci üniversite mezunu ünvanını taşıyan Biyokimyacı İsmail Günaçar da söyleşiye katılan konuklar arasındaydı.

“Kuzgun” dizisinin başrol oyuncusu Burcu Biricik, gençlerle yapılan söyleşide samimi açıklamalarda bulundu. Üniversiteye eşi Emre Yetkin’le birlikte gelen Burcu Biricik; gençlerden gelen çocukluğu, meslek hayatı ve dizi sektörüyle ilgili soruları yanıtladı.

“Meryem Uzerli’yi daha iyi anlıyorum”
Çekimlerin yoğunluğundan bahseden Biricik, işini çok sevdiğini söyledi. Ancak uzun dizi süreleri nedeniyle çok yorulan ünlü oyuncu, tükenmişlik sendromu yaşayan Meryem Uzerli’yi artık daha iyi anladığını öğrencilerle paylaştı.
Biricik; hayatını Antalya, İzmir ve İstanbul’da geçirdiğini, ancak İzmir’in onun için ayrı bir yeri olduğunu, oyuncu olmasa İzmir’de yaşamayı tercih edeceğini söyledi.

“Guru Benim Neyime Kolpa’nın en sevdiğim şarkısı”

PrepTalks’un diğer bir konuğu olan Deniz Baysal’la İTÜ’lü gençler arasında keyifli bir sohbet oldu. İçerik platformları hakkında konuşan Baysal; sette beklerken telefondan videolar izleyerek zaman geçirdiğini söyledi. Popüler uygulama TikTok’u kullanmayı düşündüğünü öğrencilerle paylaşan Baysal, uygulama hakkında “Dünyada çok yaratıcı paylaşımlar var ama Türkiye henüz o noktada değil” dedi.

Kolpa grubunun başarılı solisti Barış Yurtçu ile birlikte olan Baysal, grubun en sevdiği şarkısının “Gurur Benim Neyime” olduğunu söyledi. Sette sırasını beklerken, Candan Erçetin’in Annem şarkısının kendisine çok iyi geldiğini söyleyen ünlü oyuncu uzun dizi süreleri hakkında da konuştu. Baysal, sürelerin yeniden düzenlenmesi için bir reforma ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Etkinliklerin sonunda katkılarından dolayı PrepİTÜ Klubü, TikTok’a plaket verdi. TikTok adına plaketi alan Fatih Avcı, TikTok’un gençlerin yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Yaratıcılıkta ilhamın önemine dikkat çeken Avcı “Kullanıcılarımızın alanında yetkin kişilerden ilham almalarını ve bu ilhamla yaratıcılıklarını güçlendirmesini amaçlıyoruz. Bu doğrultuda PrepTalks gibi söyleşi ve etkinliklere sponsor olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Google Play TikTok İstanbul Teknik Üniversitesi PrepTalks