“Google Cloud Day İstanbul” etkinliği farklı sektörden birçok işletmeyi biraraya getirdi

“Google Cloud Day İstanbul” etkinliği 19 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Büyük ilgili gören etkinlikte, birçok farklı sektörden çok sayıda işletmenin yöneticileri, Google iş ortakları ve Google Cloud yetkililerinin katılımıyla; teknoloji dünyasına yön veren yenilikler,verinin bilgiye dönüştürülmesi ve çalışma kültürünü dönüştürme temalarına odaklanan, vizyoner, stratejik ve teknik oturumlar düzenlendi. Google Cloud Day İstanbul etkinliği Google Cloud yetkilileri

Google Cloud CTO Ofisi Finansal Servisler Teknik Direktörü olarak görev yapan Ülkü Rowe bulut platformunun avantajlarını anlattığı konuşmasında bulutun bütün endüstrileri değiştirdiğini, teknolojiye erişimi demokratikleştirdiğini vurguladı ve eskiden sadece büyük ölçekli şirketlerin sahip olduğu avantajları artık işini geliştirmek, müşteri memnuniyetini artırmak, veriyi değerlendirmek isteyen herkesin kolayca kullanabildiğini belirtti. Etkinlikte, bir zamanlar buluta geçmede bir çekince olarak ifade edilen güvenliğin artık bulut platformuna geçmek için en güçlü motivasyonlardan biri olduğu da vurgulandı.

Coca Cola İçecek, Met Global ve Kale Grubu’nun Google bulut teknolojisi ile yaşadıkları dönüşümü paylaştığı etkinlikte, katılımcılar Google Cloud Platformu iş ortaklarının örnek uygulamalarını yakından görme olanağı buldu.

Etkinlikte ayrıca Google Cloud Teknoloji İş Ortaklığı Programı ve programın katılımcılara sağladığı avantajlar hakkında bilgiler verildi.

Google Cloud Day İstanbul etkinliği Google Cloud yetkilileri