Pandemi Dönemi ile Yükselişe Geçen Siber Saldırılar “Gölge İstihdam” Yaratabilir!

Gölge İstihdam yeni iş kapısı
İnfrasis Siber Mühendislik Genel Müdürü Can Sobutay

Pandemi Dönemi ile Yükselişe Geçen Siber Saldırılar “Gölge İstihdam” Yaratabilir! Gölge İstihdam yeni iş kapısı.

Instagram Hesabımız

Pandemi dönemiyle birlikte yaşanan dijital dönüşümün ardından yükselişe geçen siber saldırılar, holding ya da KOBİ fark etmeksizin tüm kurum ve kuruluşları büyük zarara uğratırken, salgın nedeniyle uzun bir süre evlerine kapanan, eğitimlerine de online olarak devam etmek zorunda kalan gençlerin de yakın markajına girdi. Bu kapsamda; iş yaşamından sosyal hayata, eğitimden sağlığa kadar pek çok alanda yaşanan dijital dönüşüm hackerların adeta yeni görev alanı haline gelirken, siber güvenlik uzmanı olmak isteyen gençlerin sayısı da yükselişe geçti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye’nin ilk siber mühendislik şirketi İnfrasis Siber Mühendislik Genel Müdürü Can Sobutay, “Bu dönemde çok fazla siber saldırı meydana geldi. Bu saldırılar daha da artacak. Bu dönemde hackerların sayısı artarken, bir yandan da hem Türkiye’den hem de dünyanın her yerinden çok fazla siber güvenlik uzmanının yetişeceğini düşünüyorum. Bunu ‘gölge istihdam’ olarak da adlandırabiliriz” dedi.

Enerji sektörüne yönelik siber saldırılar artacak!

Siber saldırganların artık insanların hayatlarını etkileyebilecek alanları hedef aldığını vurgulayan Sobutay, “Siber saldırılar artık ağırlıklı olarak sağlık kuruluşları ve enerji kuruluşlarına yönelik düzenleniyor. Bu konuda enerji sektörünün daha fazla darbe alacağını düşünüyorum. Hackerlık artık ticari finansal bir iş haline dönüştü. Artık bu tür saldırılara sosyal medya hesaplarında da sık sık rastlıyoruz. Bireysel kullanıcıların sosyal medya hesapları da sürekli saldırıya uğruyor. Saldırıların ardından kişilerin sosyal medya hesaplarından yatırım danışmanlığı dekontlarının paylaşıldığını görüyoruz’’ dedi.

Meteoroloji uydusu MetOp-SG B fırlatılmaya hazır! MetOp-SG’nin ilk “B” modeli fırlatma için yerini aldı!

GoToTechno Ekim 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 33. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 33. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Ekim 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Gölge İstihdam yeni iş kapısı.

Gölge İstihdam yeni iş kapısı