#GoldenTweet Açılış Kadınlar Dünya Kupası Ödülünün kazananları kimler oldu?

Tüm dünyadaki futbol fanları, turnuva boyunca saha içinde ve dışında gerçekleşen heyecan verici aksiyonları tartışmak için Twitter’daki eş zamanlı #FIFAWWC global görüntüleme partisine katıldı. GoldenTweet Açılış Kadınlar Dünya Kupası Ödülü gototechno

52 maçın ve kazanan ABD takımının ardından bir konu daha açıklandı: #GoldenTweet Açılış Kadınlar Dünya Kupası Ödülü kazananları!

Bu Tweet, turnuva boyunca Twitter’ın dünya çapında paylaşılan en ilginç tweetleri belirlemek için verileri analiz etmesiyle diğer Tweet’leri eledi.

İşte genel global #GoldenTweet ödülünü kazanan Tweet:

Dünya çapında tanınmış yerel futbol meraklılarından ve sporcu kişiliklerden oluşan jürilerin belirlediği kazananlar sınırlı sayıda üretilen #GoldenTweet kupasının sahibi olacaklar.

Jay Bavishi, Twitter Dönemsel Etkinliklerden Sorumlu Global Kıdemli Müdürü konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “Öylesine başarılı ve yenilikçi bir Dünya Kupası oldu ki hepimizi heyecanlandırıp hem oyuncuların hem izleyicilerin ilgisini harekete geçirdi. Her maçta gösterilen fantastik görüntülerin yanı sıra, turnuvayla eş zamanlı olarak atılan tweetler inişler, çıkışlar, tutku ve mizaha yönelik bilgiler verdi.

“İnsanlar kadın sporlarını izlemeyi ve onun hakkında konuşmayı seviyor. Kadınların küresel alanda yaptıkları spor kapsamına gelince, bu alanda yapılacak çok iş var ve Twitter bu boşluğu doldurmaya yardımcı oluyor. Twitter, spor etrafındaki sohbeti cinsiyete, yaş gruplarına ve konuma göre hayranları birleştirerek eşit şartlı bir oyun alanı haline getiriyor. Spor,platformumuzdaki en büyük sohbetlerden biri olduğundan, insanları aksiyona, hayranlara ve oyuncuların kendisine yaklaştırıyoruz.”

GoldenTweet Açılış Kadınlar Dünya Kupası Ödülü gototechno