Gaming İstanbul oyun turnuvaları ayda 20 bin TL’den fazla mı kazandırıyor?

Türkiye’nin tek uluslararası dijital eğlence ve oyun fuarı GAMING İSTANBUL, ikinci gününde de ziyaretçi akınına uğradı. Gaming İstanbul oyun turnuvaları gototechno haberi

Fuarda Türkiye’de milyonlarca kişinin oynadığı PUBG, Fortnite, FIFA, PES gibi oyunların turnuvaları, toplam 20 bin TL değerinde ödüllü cosplay yarışmaları ve sürpriz hediyelerle dolu yarışmalar oyunseverleri bekliyor.

Ayda 20 bin TL’den fazla kazanıyorlar
Klasik spor anlayışından farksız bir şekilde çalışan e-sporcular hakkında konuşan GAMING İSTANBUL Direktörü Cevher Eryürek, “Bu yıl 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen e-spor ekosistemi Türkiye’de de hızla gelişiyor. E-spor oyuncusu olabilmek de tıpkı bir futbolcu, tenisçi, basketbolcu gibi sıkı çalışmayı gerektiriyor. Her gün bireysel ve toplu antrenmanlar yapmak, bol bol oyun oynamak gerekiyor. Hızlı reflekslere ihtiyaç olduğundan belirli bir yaş aralığında yapılabilen e-sporda profesyonel olanlar ayda 20 bin TL’den fazla gelir elde edebiliyorlar. Türkiye’de sadece oyuncu değil, oyuncu koçları, hakemler, yayıncılar da bu ekosistemin önemli bir parçası ve bu alanlarda da gelişmeler var. Bunun yansımalarını da her yıl olduğu gibi GAMING İSTANBUL’da giderek güçlenen bir şekilde görüyoruz” dedi.

Toplam 20 bin TL değerinde ödüllü yarışmalar
GAMING İSTANBUL’da dijital oyun ve kurgu karakterleri tasarladıkları kostüm ve aksesuarlarla en iyi yansıtanları da para ödülleri bekliyor. Toplam 10 bin TL değerinde ödüllü GIST Cosplay Yarışması’nın jürileri arasında Issabel Cosplay & Other, Calypsen Cosplay, Anastasia Komori gibi dünyaca ünlü cosplay sanatçılarının yanı sıra, yarışmanın geçen yılki kazananı Cihan Yallı da bulunuyor.

Cosplay meraklıları, Fortnite standındaki cosplay yarışmasına da katılarak toplam 10 bin TL’lik ödülden pay alabilecek. Ayrıca fuarın bileklik sponsoru olan InGame Group – Zula, tüm ziyaretçilere popüler yerli FPS oyununda 10 TL’lik ücretsiz kredi hediye ediyor.

Gaming İstanbul oyun turnuvaları gototechno haberi