Gaming İstanbul’un dördüncüsü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak

Gaming İstanbul, oyun severlerin olduğu kadar oyun profesyonellerinin de buluşma noktası. Gaming İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi

Gaming İstanbul’un ‘Destansı Sponsor’u Hepsiburada olurken, Playstation, Epin – YesilyurtGame, Omen by HP, XDRIVE, 13 Aksesuar, Aral gibi şirketler de fuarda yer alacak.

Katılımda kadın rekoru
30 milyondan fazla oyuncunun bulunduğu Türkiye’de 13 milyon kişi oyunlara para harcıyor. Önceki yıllarda yüzde 28’lik kadın katılımcı oranıyla dünyadaki benzer fuarlar arasından ayrıldık. Hatta bu dünyadaki hiçbir oyun fuarında olmayan bir istatistik.”

Milyonlarca Türk hayranıyla buluşacak
Meşhur battle royale oyunu Fortnite’ın yapımcısı Epic Games, fuardaki dev standıyla Türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en büyük oyun etkinliklerinden birisine ev sahipliği yapacak. Stantta ödüllü turnuvalar, profesyonel Fornite dans gösterileri ve amatör dans yarışmaları, Fortnite cosplay gösterileri ve yarışması yapılacak ve ziyaretçilere verilecek hediyeler arasında özel oyun içi Patlayan Llama Spreyi de yer alacak.

Kazananlara toplam 10 bin TL ödül dağıtacak
Oyun ve kurgu karakterlerin kostümlü ve makyajlı eşlerini yaratan cosplay fenomeni, oyun kültüründe önemli bir yere sahip. Yarışmanın kazananlarını aralarında Ceyda Doğan Karaş ve Mete Özbey’in (Easter Gamers) de bulunduğu jüri belirleyecek.

GIST’e özel oyun içi hediye
GAMING İSTANBUL’da Fortnite standına gelenleri bunların dışında birçok hediye bekliyor. Ziyaretçilere dağıtılacak kartlar, üç farklı alanda (ana sahne, deneme ve fotoğraf çekim alanları) damgalanarak doldurulabilecek. Üç alanı da ziyaret edenler özel oyun içi Patlayan Llama Spreyi’ne ücretsiz sahip olabilecekler.

Fortnite’ın meşhur dansları da ziyaretçilere hediye kazandıracak.

Girişimcilere ücretsiz stant
Oyun dünyasının yeni gözdesi olan bağımsız oyunlar, ülkemizde de büyümeye devam ediyor.
Gaming İstanbul, bugüne dek hiç yatırım almamış, belli bir büyüklüğün altındaki bağımsız oyun şirketlerine özel destek vermeye bu yıl da devam ederken, GIST Bağımsız Geliştirici Ödülleri de bu yıl ilk kez düzenlenecek. Oyun dünyasının farklı disiplinlerden profesyonellerini her yıl düzenlenen geliştirici konferansı ile buluşturan Gaming İstanbul, iş ağlarını genişletmek isteyenler kadar yatırım bulmak isteyenler için de doğru adres olacak.

Gaming İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi