Galatasaray’dan sonra Göztepe SK ve Sivasspor da Capital Sports Media ile anlaştı!

Galatasaray Capital Sports Media.
Galatasaray Capital Sports Media.

Galatasaray’dan sonra Göztepe SK ve Sivasspor da Capital Sports Media ile anlaştı! Galatasaray Capital Sports Media.

Instagram Hesabımız

İngiltere merkezli medya ajansı Capital Sports Media, Türk sporuna yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşarak, kulübün saha içi reklam mecraları ile ilgili pazarlama ve iletişim faaliyetlerine imza atan Capital Sports Media, kısa süre önce Göztepe Spor Kulübü ve Sivasspor Kulübü ile de sosyal mecralar üzerinden gerçekleştirilecek pazarlama faaliyetlerinin yönetimi kapsamında anlaşmaya vardı.

Türkiye’deki ilk iş birliği anlaşmasını Galatasaray Spor Kulübü ile imzalayan Capital Sports Media, kulübün saha içi reklam alanlarının kullanım ile ilgili önemli bir yatırım gerçekleştirmişti. Galatasaray ile anlaşmasını 2021 itibarıyla sosyal medya pazarlama faaliyetlerini de iş kapsamına katarak genişleten şirket, bu yatırımı Anadolu kulüpleri ile bir adım ileri taşıdı. Capital Sports Media, Göztepe Spor Kulübü ve Sivasspor Kulübü ile de sosyal medya içeriklerinin markalarla buluşturulması kapsamında anlaşmaya vardı. Şirket önümüzdeki dönemde daha fazla Türkiye Süper Lig ekibi ile yeni potansiyel gelir fırsatları yaratmak üzere anlaşmayı hedefliyor.
Capital Sports Media Türkiye Genel Müdürü Mustafa Turgun yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi; “Dünyada ve Türkiye’de spor alanında özellikle pandemi sonrası gün yüzüne çıkan maddi sıkıntılar birçok kulübü olumsuz etkiliyor. Başta seyircisiz oynanan müsabakalar olmak üzere, pandemi kaynaklı birçok etken, spor kulüplerini yeni maddi kaynaklar bulmaya teşvik ediyor. Capital Sports Media bu zorlu dönemde daha da öne çıkan dijital iletişimin gücüyle, kulüplere farklı gelir modelleri ile kazanç elde etme potansiyeli sunuyor. Doğrudan ihtiyaçlara odaklı ve butik çözümler sunan bir medya ajansı olarak, bugünkü büyük sosyal medya potansiyelinin yeteri kadar gelire dönmediğini görüyoruz. Farklı kültürleri bir arada toplayan bu mecralar farklı tüketici ve iletişim çözümleriyle geleceğin en önemli marka iletişim platformları arasında yer alacaktır. Yeni sosyal medya içerik stratejimiz ve yaklaşımımızla bu önemli alana katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Burada tek tek her kulüple birlikte çalışarak etkileşimi de en verimli biçimde artırmak hedeflerimiz arasında. Bunu yaparken de güçlü bir veri analizi ile ileriki dönemlerde de kulüplerimiz için iç görü oluşturacak bir yöntem izleyeceğiz. Süper Lig kulüpleri, taraftarlarla bağlantı kurmak için sosyal medyanın ne denli önemli olduğunun farkındalar. Capital Sports Media çatısı altında, milyon TL’leri aşan kazanç potansiyeli ile pazardaki bu harekete ve gelişime öncülük etmeyi amaçlıyoruz.”

Toyota Türkiye Nisan 2021 kampanyasını açıkladı!

GoToTechno Dergisi’nin Nisan 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri gazeteci ve yönetici olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Nisan 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 27. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 27. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Nisan 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Galatasaray Capital Sports Media.

Galatasaray Capital Sports Media.