Up Group Proceed Labs’i 14 Milyon TL’ye satın alarak avrupada piyasaya sürmeyi planlıyor

Şirketlerin satış süreçlerini dijitalleştirmeye odaklanan yerli teknoloji ‘Proceed’ yazılımının yaratıcısı Proceed Labs hisselerinin yüzde 100’ü, küresel ön ödemeli kart pazarı liderlerinden Fransız Up Group tarafından satın alındı. 14 Milyon TL değerindeki bu satışla Proceed yazılımı Up group’un faaliyet gösterdiği 19 ülkede kullanılmaya başlanacak. Fransız Up Group Proceed Labs gototechno haberi

2,5 Saatlik iş 15 Dakikaya Düşüyor!
Proceed ile satış ekiplerinin süreçte tekrar tekrar veri girmek, teklif yaratmak, e-posta yazmak gibi günde 2,5 saat harcadığı, katma değeri satışa göre daha düşük olan operasyonel adımlar otomatikleşiyor. Geliştirilen teknoloji, tüm satış süreçlerine entegre edildiğinde ekip verimliliği yüzde 25 artış gösteriyor.

Proceed Labs Kurucu Ortağı ve CEO’su Altuğ Beşer:

“Satış verimliliğini artırmak adına yapılmış en büyük atılım CRM sistemlerinin kullanımının yaygınlaşması olarak görülüyor. Ancak global araştırmalar, CRM projelerinin üçte birinin başarısız olduğunu gösteriyor. CRM’in işlerin büyümesine birebir etkisi değerlendirildiğinde bu başarısızlık oranı yüzde 90’lara ulaşabiliyor.”

Proceed teknolojisini ilk olarak 2016’da OfisPaneli markası altında kullandıklarını belirten Altuğ Beşer, OfisPaneli’ni hayata geçirdikleri süre boyunca işletmelere 3 kişilik bir satış ekibiyle 11.000 teklif gönderdiklerini, 3.900 işletmeye de online satın alma deneyimini ulaştırdıklarını belirterek Up Group satın alması öncesindeki son 12 ayda aylık yüzde 22’lik bir gelir büyümesiyle 5,4 milyon TL’lik ciroya ulaştıklarının altını çizdi.

Yerli Teknoloji Proceed 19 Ülkeye İhraç Edilecek

Satın alma süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Up Group Avrasya Müdürü Julien Anglade, “Çok önemli bir satın alma gerçekleştirdik. Proceed Labs’in bilgi ve tecrübesini farklı ülkelere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Proceed’in global yayılma planlarını anlatan Proceed Labs Kurucu Ortağı Erdem Gelal ise yurtdışına açılırken Proceed teknolojisinin plug & play (tak – çalıştır) modelinin önemli bir rekabet avantajı sağladığının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojimizi ilk günden beri sadece Türkiye’de kullanılmak üzere değil, herhangi bir ülkede, herhangi bir satış sürecine uyum sağlayabilecek şekilde geliştirdik. Bu sayede 3 ay önce Romanya’ya açıldık, 2019 yılında ise teknolojimizi Fransa, İtalya ve Meksika’ya götürmeyi hedefliyoruz. Up group’un faaliyet gösterdiği diğer 15 ülkeye de genişlemeye devam edeceğiz.”

Fransız Up Group Proceed Labs gototechno haberi