Sinekkaydı tıraşın sırrı Foreo’da gizli

Sakallı, bıyıklı ya da sinekkaydı tıraşlı… Herkesin tercihi, beğenileri farklı ama geride muhteşem görünen bir cilt bırakan kaymak gibi bir tıraşın yerini de hiçbir şey tutmuyor. Her gün tıraş olmak erkeklere daha enerjik, genç ve taze bir görünüm kazandırıyor. Aslında erkeklerin tıraşla tanışması aslında çok eski çağlara dayanıyor. Arkeolojik bulgular, tarih öncesi dönemlere dayanan mağara çizimleri erkeklerin çakmaktaşı, köpekbalığı dişi, istiridye kabukları gibi materyaller yardımıyla yüzlerindeki fazlalıklardan kurtulduklarını ortaya koyuyor. FOREO kaymak gibi tıraşın sırlarını paylaşıyor.

İlk usturaların ise eski Mısır’da bakır ve altından yapıldığı, aşırı sıcak nedeniyle sadece erkeklerin değil kadınların da yüzlerini ve başlarını tıraş etmek için kullandığı biliniyor. Bir ilginç bilgi de M.Ö. 330 yıllarından geliyor. Bu dönemde Büyük İskender’in askerlere tıraşı zorunlu kıldığı; bunun nedeninin ise savaş sırasında düşmanın askeri sakallarından yakalamasına engel olduğuna dair bilgiler bulunuyor. Erkeklerin tıraşla yüzyıllardır süren ilişkisi bugün de devam ediyor. Bir erkeğin yüzünde ortalama 10-15 bin adet kıl kökü bulunduğu düşünüldüğünde tıraş adeta bir eziyet gibi görünse de FOREO LUNA 2 for MEN kaymak gibi tıraşın sırlarını tüm erkeklerle paylaşıyor.

Sinekkaydı tıraş için ilk adım cildi tıraşa hazırlamaktan geçiyor. Bütün erkeklerin sakal ve bıyıklarının aynı yapıda olmadığını da düşünürsek bu hazırlığın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Genellikle tıraştan önce duş alınması öneriliyor, duş sırasında nem ve buhar cildi, sakal ve bıyıkları, aslında kıl köklerini, yumuşattığı için daha yakın tıraş mümkün oluyor. Derin bir temizlik sözü sizi korkutmasın! LUNA 2 for MEN ile sadece birkaç dakikada yüzünüzde biriken kir ve yağdan %99.5 oranında arınabilirsiniz. Ayrıca LUNA 2 for MEN, T-Sonic™ titreşimleri sayesinde peeling etkisi yaparak ciltteki ölü deriden arındırmaya da yardımcı olur. Kolay tıraş sayesinde tıraş bıçağınız da daha uzun sürede eskiyor. Yıl içerisinde alacağınız tıraş bıçağı sayısı yarı yarıya azalıyor. Bütün bu artılar birleştiğinde sakallarınızın daha geç çıktığı için iki tıraş arasındaki süre de, kaymak gibi bir cildin verdiği keyif de uzamış oluyor.

Cildinizi iyice temizledikten sonra köpük, jel ya da krem formda bir tıraş ürününü uygulayın. Bu ürünler tahrişi önleyerek cildinizin zarar görmesine engel olacaktır. Ardından kaliteli, bıçakları körleşmemiş bir tıraş makinesiyle önce sakalın çıkış, ardından da ters yönüne uygulayın. İkinci uygulamadan önce tekrar köpük ya da jel uygulamanın cildinizin yıpranmasını önfler. Tıraş olurken cildinizi gergin tutmaya ve makineyi çok bastırmamaya da özen gösterin. Unutmadan, tıraş sırasında makinenizi suya tutup durulayarak tüylerden kurtulmak da sinekkaydı gibi bir tıraşın bir diğer sırrı… Tıraşın ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve hafif hareketlerle kurulayın.

FOREO kaymak gibi tıraşın sırlarını paylaşıyor