Forcepoint küresel bulut altyapısının kapsamını artırdığını duyurdu

Bulut bilişimin çok daha önemli bir noktaya geldiği dünyada kurumların modern siber güvenlik ihtiyaçlarını ele alan Forcepoint, sektörün en kapsamlı bulut sertifikaları ve patenti beklemede olan vekil sunucusuz 160 açık varlık noktası (PoP) ile küresel bulut altyapısını benzersiz bir şekilde müşterilerine sunuyor. Şirketin belli sayıdaki ülkede yer alan sunucularından birisi de Türkiye pazarına olan yatırımlarından ve Türkiye’deki mevcut müşterilerin ihtiyaçlarından dolayı Türkiye’de yer alıyor. Forcepoint küresel bulut altyapısı siber güvenlik gototechno

Forcepoint, müşterilere günümüzün bulut öncelikli dünyası için tasarlanan pazar lideri güvenlik çözümleri sunma taahhüdü veriyor.

Bugünkü açıklama ile Forcepoint, 128 ülkede 160 herkese açık varlık noktasında (PoP) Forcepoint Web Güvenliği’ni sunarak sektörün en geniş kapsamlı küresel bulut ayak izini benzersiz bir şekilde ortaya koyuyor.

Forcepoint CEO’su Matthew Moynahan, konu hakkında “Bulut öncelikli dünyada, yeni parametre insanlar oldu. Bu sebeple hâlen altyapı odaklı yaklaşımı benimsemeyi sürdüren güvenlik dünyasındaki eski oyuncularının hızla konuya hakimiyetlerini kaybettiğini görüyoruz. Güvenlik endüstrisi noktasal ürünler dünyasından buluta hâkim yetenekleri olan bir güvenlik yapısına dönüşmezse, 100 trilyon dolarlık küresel dijital dönüşüm iş fırsatını elinden kaçıracaktır. Modern siber güvenliğe geçişte Forcepoint gibi on-prem çözümlerle beraber bulut bilişime yatırım yapan, büyük kurumlara uygun şirketler tercih edilirse, işletmelerin dijital günümüzün modern tehdit ortamı için tasarlanan dinamik ve proaktif güvenlik çözümleri ile dijital dönüşüm eforlarını hızlandırarak rekabette öne sıçramalarına yardımcı olabilir” şeklinde konuştu.

Forcepoint Web Güvenliği, tüm operasyonların yaşam döngüsü boyunca veri gizliliği taahhüdü veren GDPR dostu sertifikasyonlar içermektedir.

Az sayıdaki stratejik merkezden birisi Türkiye

Şirketin Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde veri merkezleri yer alıyor. Belli sayıdaki merkezden birisi de Türkiye’de yer alıyor.

Forcepoint Direct Connect Endpoint™ (DCEP), neredeyse bir milyon uç noktayı güvence altına alan, patenti beklemede olan vekilsiz bir uç noktadır.

Konu hakkında konuşan Forcepoint CTO’su Nico Fischbach ise ”Bizler, Forcepoint’te bulut öncelikli müşteri deneyimlerini tüm dünyaya sunmaya kararlıyız. Son derece yerelleştirilmiş bir son kullanıcı deneyimi ile içeriği doğrudan veri merkezinin bulunduğu konum yerine kullanıcının bulunduğu konuma ileterek verimliliği artırıyoruz” dedi.

Forcepoint küresel bulut altyapısı siber güvenlik gototechno