”Finansın Geleceği ve Teknolojik Trendler” Zirvesi 18 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşti

Microsoft Türkiye ve Harvard Business Review ev sahipliğinde düzenlenen “Finansın Geleceği ve Teknolojik Trendler” Zirvesi 18 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşti. Zirvede yeni teknolojilerle şekil alan finansal uygulamalar, trendler ve öngörüler uzmanlarca ele alındı. Microsoft Türkiye ve Harvard Business Review İstanbul

Günümüzde şirketler dijital kurumlara dönüşüyor. Finans ve bankacılık sektöründe ise hayatta kalmak için teknolojik avantajlara sahip olmak daha çok önem kazanıyor. Şirketler yeni müşterilere ve pazarlara erişmek, ürünler ve hizmetler geliştirmek, pazarda rekabet avantajı kazanmak ve müşteri iletişimini güçlendirmek için yollar arıyor.

Kurumların ve bireylerin daha fazlasını başarması hedefiyle operasyonlarını sürdüren Microsoft, gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği rekabet, verimlilik ve maliyet avantajlarıyla finans ve bankacılık sektöründe yaşanan köklü dönüşümü konu edinen “Finansın Geleceği ve Teknolojik Trendler Zirvesi”ni düzenledi. Kısa ve orta vadeli genel ekonomik görünümü, yeni fintech uygulamaları, CFO’ların ajandalarını ve finansta dönüşen iş yapış şekillerinin de ele alındığı zirvede Microsoft Türkiye CFO’su Müge Çelebi Özdemir, Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan, PWC partneri Murat Çolakoğlu, Borusan Makine CEO’su Özgür Günaydın ve Microsoft Ortadoğu ve Afrika Grup Finans Müdürü Berkant Bozkurt ile birçok finans uzmanı fikirlerini ve görüşlerini paylaştı.

Zirvede finans ve bankacılık sektörüyle ilgili önümüzdeki dönem projeksiyonu da çizildi. Modern finans sistemlerine geçen şirketlerinin gelir ve üretkenlik artışına dikkat çekilen zirvede dijital dünyada değişen CFO rolü de tartışıldı. Zirvede günümüzün modern finans sistemlerinin analiz, raporlama, maliyet tahmini, otomasyon ve risk yönetimi alanlarına odaklandığı ele alındı. Yeni dönem CFO’ların birer veri analisti, stratejik danışman ve operasyon lideri olduğu hatırlatılan sunumlarda bulut teknolojilerinin finanstaki en temel dönüştürücü teknoloji olduğu vurgulandı.

Microsoft Türkiye ve Harvard Business Review İstanbul