Facebook hikayelerine etkinlik paylaşımı özelliği geldi

Facebook, bugün insanların henüz gerçekleşmemiş bir etkinlikle ilgili duydukları heyecanı arkadaşlarıyla Hikayeler üzerinden kolaylıkla paylaşmalarını sağlayan bir dizi yeni özellik duyurdu. İnsanların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda kendileri için önemli olan etkinlikler etrafında bir araya gelmek ve bağlantı kurmak istediğini dile getiren Facebook, sunduğu bu yeni özellikle kullanıcılara etkinlikleri Hikayeler üzerinden paylaşarak arkadaşlarıyla plan yapabilme olanağı sunuyor. Facebook hikayelerine etkinlik paylaşımı özelliği gototechno haberi

Facebook’un dünya genelinde yayınladığı yeni özellikler şöyle:

“Hikayende Paylaş”: Ziyaret ettiğiniz bir etkinliğin sayfasını hikayenizde paylaşarak o etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Tıklanabilir çıkartmalar: Hikayenize ekleyeceğiniz bu çıkartmalar, etkinliğin detaylarını göstererek arkadaşlarınızın direkt olarak hikayenize İlgileniyorum ya da Gidiyorum şeklinde cevap vermelerine ve çıkartmaya tıklayarak etkinlik sayfasını ziyaret etmelerine olanak tanır.

Etkinliğe katılacak arkadaşlar listesi: Etkinliğe katılacağını söyleyen tüm arkadaşlarınızın bir listesine ulaşarak o kişilerle kolaylıkla grup sohbeti başlatabilirsiniz.

Hikayeler özelliğini daha da ilgi çekici hale getirmek isteyen Facebook, Dünya Kadınlar Günü için Facebook Kamera özelliğinde kullanılabilecek yeni çıkartmalar ve çerçeveler de sunacak.

Hikayeler’de Etkinlikler özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

İlgi duyduğunuz bir etkinliğin sayfasına gidin. Etkinlik günü ve saatinin altındaki “Paylaş” butonuna tıklayın. “Hikayende Paylaş” butonuna tıklayın. Hikayenize bakın. Etkinliğe katılmayı düşünen arkadaşlarınız “İlgileniyorum” seçeneğine tıklayabilirler. Cevaplara bakarak planınızı yapın. Etkinlikle ilgilenen arkadaşlarınızın yanındaki daireye tıklayarak bir grup sohbeti başlatın. Hep beraber çıkın ve o etkinliğe katılın!

Facebook hikayelerine etkinlik paylaşımı özelliği gototechno haberi