Facebook hikayelerde de reklam dönemi başlıyor

Geçtiğimiz yıl Instagram Hikayeler’de reklam uygulamasını başlatan ve reklam verenlerin bu formatı oldukça benimsediğini gören Facebook, bugün dünyanın dört bir yanındaki tüm reklam verenler için Facebook Hikayeler’de de reklam uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu. Facebook hikayelerde de reklam dönemi başlıyor

Bundan böyle markalar ve reklam verenler, haber kaynağı ya da Instagram Hikayeler üzerinden yürüttükleri reklam kampanyalarına Facebook Hikayeler’i de ekleyerek daha fazla insana ulaşabilecekler. Bu yenilik sayesinde tüm reklam verenler Facebook’un hikaye reklamları için sunduğu hedefleme ve ölçümleme olanaklarından faydalanabilecek, erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram Hikayeler için kullandıkları araçları da kullanabilecekler.

Facebook Hikayeler’de reklamları test eden markaların şimdiden olumlu sonuçlar almaya başladığı görülüyor. ABD’de iHeartRadio, Kettle Chips ve KFC, Facebook Hikayeler üzerinden başlattıkları reklam kampanyalarının marka yükselişlerine olumlu etkisi olduğunu dile getiren markalardan yalnızca birkaçı.

300 milyondan fazla insan her gün Facebook Hikayeler’i kullanıyor

300 milyondan fazla insan her gün Facebook Hikayeler’i ve Messenger Hikayeler’i kullanıyor. Ipsos tarafından 12 ülkeden 13-54 yaş arası Facebook Hikayeler özelliğini kullanan binlerce kişiyle yapılan araştırmaya göre her üç kullanıcıdan ikisi, en az üç farklı uygulamada hikayeleri düzenli olarak kullanıyor ve kullanıcıların yüzde 63’ü, hikayeleri gelecekte daha fazla kullanmayı planladığını söylüyor. Öte yandan kullanıcıların yüzde 62’si, bir markayı ya da ürünü hikayede gördükten sonra daha çok ilgileniyor ve kullanıcılar çoğunlukla hızlı ve anlaması kolay (%51), bir indirimi ya da promosyonu duyuran (%51), yeni ürünleri tanıtan (%44), gerçekçi olan (%46) ve ipucu/öneri paylaşan (%45) hikayeleri tercih ediyorlar.

[irp posts=”2341″ name=”Marvel’s Daredevil’ın üçüncü sezonundan yeni fragman geldi!”]

Facebook hikayelerde de reklam dönemi başlıyor