Geleceğin bilgisayar yazılımcıları yetişiyor

Eyüpsultan’da çocukları teknolojiyle tanıştırarak, yeni teknolojiler üretmeye teşvik edecek altyapı ve eğitim müfredatına sahip olan robot akademi 12 kişilik sınıflarda öğrencilere hizmet veriyor
Geleceğin yazılımcıların yetiştiği merkeze öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Eyüpsultan Belediyesi Simurg çatısı altında Robot Akademi yazılım şirketi

10-18 yaş arası çocuklara kodlama, robotik ve tasarım derslerinin verildiği Robot Akademi, Eyüpsultan Belediyesi Simurg çatısı altında geleceğin yazılımcılarını yetiştiriyor.

Teknolojiye meraklı çocukların ilgi alanlarına göre birçok farklı atölyenin yer aldığı Robot Akademi ile çocuklarımız hem yeteneklerini geliştiriyor hem de ve düşünme becerileri ediniyor. Robot akademi eğitimin yanında yetenekli çocukları yarışmalara da hazırlıyor.Öğrencilerin eğitim materyali olarak kullandığı robot kitleri kullanarak Türkiye ve Dünya çapında düzenlenen turnuvalara öğrenciler yetiştiriliyor.

Tüm teknolojik gelişmelere yakından takip

Robot Akademi öğrencilerinin oluşturduğu projeler ile teknoloji ve inovasyon yarışmalarına başvurular yapılacaktır.

Robot Akademi’de Yer Alan Atölyeler ise şu şekilde; “Mbot ile Robotik Atölyesi, Oyun Programlama Atölyesi, Legolarla Robot Atölyesi, 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi, Arduino Atölyesi, Lise Yazılım Atölyesi”

Eyüpsultan Belediyesi Simurg çatısı altında Robot Akademi yazılım şirketi