İngiltere merkezli MRG Effitas kuruluşundan ESET Internet’e Online Bankacılık Ödülü verildi

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in çok katmanlı güvenlik programı ESET Internet Security, bu yılki MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü’nü kazandı. Sektörün fiili standardı olarak kabul edilen bu ödül, finansal tehditlere karşı en güvenilir çözümleri belirliyor. ESET Internet Security’e MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü

Online bankacılık ve e-ticaretin gittikçe yaygınlaştığı göz önünde bulundurulduğunda, tehditlerin artması şaşırtıcı değil. İngiltere’de yayınlanan yakın tarihli bir rapora, banka müşterilerinin 2018 yılının ilk altı ayında dolandırıcılara 500 milyon pound kaptırdığını ortaya koydu. Siber güvenlik sağlayıcıları, potansiyel tehditleri azaltmak için çözümler sunarak büyüyen bu endişelere hızlı bir şekilde yanıt veriyor.

Testler nasıl yapıldı?
İngiltere merkezli bağımsız IT güvenliği test ve danışmanık kuruluşu MRG Effitas, piyasada yer alan geniş çözüm yelpazesini sıralamak amacıyla, dört çeyrek boyunca yaygınlaşmış finansal kötü amaçlı yazılım ve botnetler kullanarak finansal güvenlik çözümlerini test etti. Bu testler, gerçek koşullar oluşturularak üzerinde aktif finansal zararlı yazılımlar bulunan bilgisayarlarda güvenli tarayıcıların online bankacılık ve elektronik alışveriş işlemlerini koruyup koruyamadıklarını analiz etti. Güvenli tarayıcılar, zararlı yazılımların kredi kartı bilgilerini çalmalarını ya da online bankacılık işlemlerini değiştirmelerini önleyebilmelidir.

ESET’in “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” fark yaratıyor
“Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” da dahil olmak üzere son derece gelişmiş bir dizi özellik sunan yazılım, kullanıcıların güvenli bir şekilde online ödeme yapabilecekleri ve internet bankacılığı kullanırken veya web tabanlı kripto cüzdanlara erişirken otomatik olarak korunabilecekleri, özel güvenliğe sahip bir tarayıcı içeriyor.

Ödülü değerlendiren ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal:

“ESET’in güvenlik çözümleri, bankacılık ve diğer finansal tehditleri aktif olarak takip eden dünya çapındaki araştırma ekiplerimizin uzmanlığıyla desteklenmektedir. Bu, şirketimizin güncel tehdit trendlerine ve onların değişen türlerine karşı ön planda olduğu ve bu doğrultuda kullanıcıları korumak amacıyla en iyi yazılımı geliştirebileceği anlamına geliyor. ESET olarak kullanıcıları mümkün olan en yüksek seviyede korumaya çalışmaktayız ve üst düzey araştırma ile uzman bilgisi sayesinde kullanıcıları en tehlikeli tehditlere karşı koruyan ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz.

ESET Internet Security’e MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü