Ericsson İnovasyon Ödülleri’nin kazananı kim oldu

Ericsson İnovasyon Ödülleri 2019’un (Ericsson Innovation Awards) bir parçası olan Halkın Seçimi (People’s Choice) ödülünü, Ericsson’ın resmi Instagram hesabında yapılan ve dünyanın dört bir yanından insanların katıldığı ankette oyların büyük bölümünü toplayan Bahçeşehir Üniversitesi’nin S-Crew ekibi kazandı. Ericsson İnovasyon Ödülleri Bahçeşehir Üniversitesi S-Crew

11 Aralık’ta İsveç’in Stockholm kentinde bulunan Nobel Müzesi’nde düzenlenen yarışmaya yeni bir sualtı iletişim yöntemi önerisi ile katılan ekip, Singapur’dan İstanbul’a dünyanın dört bir yanından iki bin katılımcının yer aldığı yarışmada son dörde kalarak büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

Finalde, Ericsson İnovasyon Ödülleri 2019 birincisi, jürinin seçimiyle Avustralya ekibi Adelaide Bio AUV oldu. Yarışmada Bahçeşehir Üniversitesi temsilcisi S-Crew ekibi ise dördüncü sırada yer aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi adına yarışmaya katılan ekip, sunumlarının bir parçası olarak sualtı ortamlarında fiziksel radyo frekansı, akustik ve optik iletişim yöntemlerinin avantajları ve dezavantajlarını karşılaştırarak optik iletişimin en güvenli ve en verimli yöntem olduğunu ortaya koydu.

Yüzde 71’i sularla kaplı dünyamızda, bu yılki Ericsson İnovasyon Ödüllleri’nde katılımcılar, suyun ve sualtında kullanılan materyallerin gücünden faydalanarak küresel zorluklara karşı yaratıcı çözümler geliştirme konusunda mücadele ettiler.

Ericsson İnovasyon Ödülleri Bahçeşehir Üniversitesi S-Crew